مشاوره رایگان

(ساعات اداری)نفقه

بهترین وکیل نفقه کرج

از آن جایی که قوانین مشخص و صریحی در زمینه نفقه وجود دارد ، باز هم اکثر دعاوی در دادگاه ها حول محور مطالبه کردن نفقه ، و پرداخت کردن نفقه ، می چرخد . بهترین وکیل نفقه کرج ، باید پیش از هر بحثی این مسئله که نفقه چیست و مرد در چه مواقعی باید بپردازد و عواقب نپرداختن نفقه چیست را روشن کند . برای آگاهی از این مسائل ، این محتوا را تا انتها به خوبی بخوانید .

وکیل کارکشته کرج

در واقع اولین نکته ای که بهترین وکیل نفقه کرج ، می تواند به آن اشاره کند این امر است که : بر طبق قانون نفقه زن بر عهده همسرش است ، منتها نفقه زن در عقد نکاح دائم ، یعنی در صیغه یا عقد منقطع ( عقد نکاح موقت ) مرد ملزم به پرداخت کردن نفقه زن نیست ، مگر این که توافقی در این خصوص بین زن و مرد شده باشد ، و الا هیچ الزامی در این زمینه نمی باشد . وقتی که زن و مردی به عقد ازدواج هم درآمدند ، هر یک از آن ها باید وظایفی را در مقابل فرد مقابل انجام دهد .

این وظیفه برای مرد پرداخت کردن نفقه است و برای زن ، تمکین کردن از شوهر . ممکن است این سوال از بهترین وکیل نفقه کرج ، پرسیده شود که تمکین اصلا به چه معنا هست ؟ تمکین یعنی این که زن در امور کلی خانه از شوهر خود اطاعت کند ، با او به حسن رفتار برخورد کند ، و مهم تر این که زن با همسر خود رابطه زناشویی برقرار نماید .

حال وقتی که زن تمکین کرد ، مستحق گرفتن نفقه است و مرد باید نفقه همسرش را پرداخت کند . بهترین وکیل نفقه کرج ، در این خصوص می تواند استثنا هایی را نیز ذکر کند : قانون گذار مواردی را در قانون آورده است که در آن موارد به خصوص ، با این که زن از همسرش دیگر تمکین نمی کند ، ولی همچنان مرد ملزم می شود که نفقه پرداخت کند .

به عنوان مثال : فرض کنید که زوجه به بیماری مبتلا شده که پزشک رابطه زناشویی را برای او بسیار خطرناک تشخیص داده ، یا تصور کنید که شوهر زن ، به بیماری مقاربتی و یا جنسی مبتلا شده ، و یا حتی تصور کنید که زندگی کردن با زوج در منزلی واحد برای زن ضرر های دارد ( مالی ، شرافتی ، جسمی ) ، و مواردی از این قبیل که زن می تواند دیگر از همسرش تمکین نکند ولی با این حال ، مرد ملزم است به پرداخت نمودن نفقه زوجه .

بهترین وکیل مرد در کرج

نکته دیگری که بهترین وکیل نفقه کرج ، می تواند به آن اشاره کند در این خصوص است که : ممکن است مواردی پیش آید که با وجود تمکین زن ، زوج هیچ نفقه ای پرداخت نکند ، در واقع در چنین صورتی زن از دو طریق مختلف می تواند نسبت به مطالبه کردن نفقه ، اقدام کند :

۱ / طرح دعوا حقوقی  ، ۲ /  طرح دعوا کیفری . همچنین بهترین وکیل مرد در کرج ، باید ذکر کند که اگر مرد به مدت ۶ ماه ، هیچ نفقه ای به همسر خود نپردازد ، و از طرفی نیز نتوان مرد را ملزم کرد که نفقه همسرش را بپردازد ، در این صورت بر طبق قانون ، زوجه می تواند از زوج طلاق بگیرد

. نکته دیگری که بهترین وکیل نفقه کرج ، باید به آن اشاره کند در خصوص نفقه در مدت زمان عده می باشد . توجه داشته باشید که در مدت زمان عده طلاق رجعی مرد ملزم است که نفقه همسرش را پرداخت کند ، و اگر همسر او باردار باشد ، مرد باید تا هنگامی که فرزندش به دنیا می آید نفقه زوجه را بپردازد .

از طرفی ممکن است این سوال نیز پرسیده شود که : نفقه فرزند پس از متولد شدن با چه کسی است ؟ بهترین وکیل  نفقه کرج باید اشاره کند که : از هنگامی که فرزند زوجین متولد شد ، دیگر مرد از این به بعد باید نفقه فرزندش را پرداخت نماید .

موسسه حقوقی تهران طلاق ، از پر مخاطب ترین موسسه های حقوقی تهران است که ، خدمات شایانی مثل : مشاوره حقوقی ، و .. را به هموطنان عزیز ، در زمینه حقوق خانواده ، ارائه می دهد .

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا