مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • حضانت

  حضانت فرزند بدون طلاق + وکیل

  حضانت فرزند بدون طلاق . حضانت فرزند یکی از دغدغه های بزرگ و دائمی والدین به حساب می آید که در صورت طلاق و جدایی و یا حتی بدون طلاق ، مورد بحث و بررسی خواهد بود .

  حضانت در واقع به معنای نگهداری و پرورش فرزند یا فرزندان ، می باشد . اما مسئله ای که مورد بحث می باشد این امر است که : حضانت فرزند بدون طلاق ، چگونه است ؟ بر طبق قانون به طور کلی حضانت فرزند بر عهده پدر و مادر می باشد ( حضانت فرزند در واقع حق و تکلیف والدین است ) ، و به همین سبب هر دو آن ها مسئول حضانت فرزند می باشند .

  اما این امکان وجود دارد که یکی از والدین کودک ، فوت کند و یا حتی از پذیرش مسئولیت های کودک ، امتناع نماید . به همین جهت حضانت فرزند پیش از طلاق یا حتی بدون طلاق ، بر عهده والدین است مگر در شرایط به خصوصی که ، عدم صلاحیت پدر یا مادر برای دادگاه خانواده ، احراز شود .

  حال در صورتی که یکی از والدین کودک فوت کند ، و والد دیگر در قید حیات باشد در چنین صورتی بر طبق قانون ، حضانت کودک با والد دیگر که در قید حیات می باشد ، است .

  اما حالت دیگری که می توان در این خصوص ذکر کرد ، این امر است که : ممکن است هر دو والدین فوت کرده باشند . در چنین وضعیتی حضانت کودک بر عهده جد پدری خواهد بود . و اگر حد پدری نیز در قید حیات نباشد ، به ترتیب ارث نزدیک ترین خویشان این مسئولیت را ( حضانت کودک ) بر عهده خواهند داشت .

  مورد دیگری که می توان در خصوص حضانت فرزند بدون طلاق ذکر کرد ، این امر است که : بسیار پیش می آید که زوج و زوجه در طول زندگی مشترک با یک دیگر به اختلاف می خورند و تصمیم می گیرند که از یک دیگر جدا شوند یا به اصطلاح طلاق بگیرند .

  اما به تبع این پروسه کمی طول خواهد کشید و ممکن است که زوجه در طول این مدت خانه زوج را ترک کرده باشد و به منزل پدرش رفته باشد ، در چنین مسئله ای باید تکلیف حضانت فرزند مشترک زوج و زوجه ، تعیین شود که در این مدت با چه کسی زندگی کند ؟ قانون گذار فقط در این خصوص یک قاعده را مشخص نموده است و آن همان قاعده ای می باشد ، که در مورد حضانت فرزند یا فرزندان زوجین پس از طلاق ذکر‌ کرده است .

  به این معنا که در حضانت فرزند بدون طلاق نیز ، حضانت فرزند از بدو تولد تا سن هفت سالگی بر عهده مادر می باشد ، و پس از آن با توجه به این که فرزند پسر باشد یا دختر ، کمی ماجرا فرق خواهد کرد . در صورتی که فرزند زوجین پسر باشد ، از سن هفت سالگی تا سن پانزده سالگی ( ۱۵ سال کامل قمری که پسر به سن بلوغ می رسد ) ، حضانت او با پدر خواهد بود .

  اگر فرزند زوجین دختر باشد ، در این صورت از هفت سالگی تا سن نه سالگی ( ۹ سال کامل قمری که دختر به سن بلوغ می رسد ) ، حضانت او با پدر خواهد بود . و پس از آن که دختر یا پسر به سن بلوغ رسیدند ، از آن پس خود دختر یا پسر تعیین خواهند کرد که با کدام یک از والدین ، تمایل دارند از این پس زندگی کنند .

  نکته حائز اهمیتی که باید به آن اشاره کرد ، در خصوص نفقه فرزند می باشد . بر طبق قانون نفقه فرزند بر عهده پدر است ، حتی اگر حضانت با مادر باشد هم این پدر است که باید نفقه فرزندش را ، پرداخت کند .

  ( بر طبق مضمون ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی : نفقه فرزند یا فرزندان بر عهده پدر می باشد ، و اگر پدر در قید حیات نباشد یا نتواند نفقه فرزندش را بپردازد ، در چنین وضعیتی نفقه فرزند بر عهده جد پدری خواهد بود . و اگر جد پدری نیز در قید حیات نباشد ، در این صورت نفقه فرزند بر عهده مادر می باشد . و به تبع اگر مادر نیز در قید حیات نباشد ، نفقه فرزند بر عهده اجداد مادری است ).

  وکیل حضانت بدون طلاق : 

   حضانت برای قبل طلاق و بعد اطلاق  تابع قوانین متفاوتی نمی باشد و یکسان می باشد . در هر شرایطی  حضانت برای فرزندان هم دختر و هم پسر تا هفت سالگی با مادر هست و بعد از ان نیز دوباره شرایط بررسی شده و به پدر یا مادر می رسد.

   در صورتی که یک نفر دارای  والدینی می باشد که پدر یا مادر دارای اعتیاد به مواد مخدر می باشند و یا مشکلات روحی روانی داشته باشند   طرف دیگر بدون طلاق می تواند درخواست حضانت دائمی فرزند را بنماید .

   در صورتی که این موضوع برای شما دشوار می باشد و شما به دلیل  عدم اشنایی با قانون  نمی توانید در دادگاه اقدام کنید می توانید از وکیل حضانت برای این امر استفاده نمایید .

   وکیل حضانت یکی از  وکلای خانواده می باشد که با استفاده از دانش و مهارتهای قانونی که دارد در تمامی پرونده های حضانت می تواند به صورت تخصصی ورود نماید و در انتها   رای مورد نظر شما را دریافت نماید . 

  موسسه تهران طلاق ،آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه طلاق و مهریه می باشد .این موسسه دارای وکلای قهاری می باشد و شامل وکیل طلاق ،وکیل مهریه ،وکیل طلاق توافقی و.. می باشد .

  حضانت فرزند بدون طلاق گرفتن حضانت فرزند بدون طلاق گرفتن حضانت فرزند بدون طلاق نی نی سایت حضانت فرزند به مادر بدون طلاق حضانت فرزند توافقی بدون طلاق حضانت فرزند بدون طلاق از طرف زن حضانت فرزند بدون طلاق از مادر 
  3.6/5 - (5 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا