مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • طلاق توافقی

  شرایط طلاق توافقی با بچه + وکیل متخصص طلاق توافقی

   شرایط طلاق توافقی با مهریه چه می تواند باشد ؟ آیا فرزندان در طلاق توافقی وضعیت حضانتشان به چه صورت می باشد و  والدین در این رابطه می تواند  چه تصمیماتی بگیرند.

   این موارد از جمله موضوعاتی می باشند که در خصوص طلاق توافقی  مطرح می باشند و والدین معمولا در این مورد با توجه به  مهر و محبتی که در خصوص فرزندانشان دارند به سختی می توانند تصمیم گیری نمایند .

   ما در این نوشتار به بررسی این موضوع می پردازیم  که امید است با ما همراه باشید.

   وکیل متخصص طلاق توافقی 

   وکیل متخصص طلاق توافقی   از جمله افرادی می باشد که با انتخاب شغل وکالت و قبولی در ازمون وکالت به صورت تخصصی اقدام به  وکالت و قبول پرونده های طلاق و خانواده نموده است و در این رابطه  هم اکنون دارای دانشها و مهارت و تجربه بسیار زیادی می باشد . اگر شما نیز در خصوص تعیین حضانت فرزندانتان دارای مشکل می باشید و قادر به  توافق با همسر خود در خصوص  موضوع  فرزندانتان نمی باشید می توانید با یک وکیل متخصص همانگ نموده و اطلاعات لازم را در خصوص حضانت را دریافت نمایید .

   اگر در اعتماد به وکلا در سطح جامعه دچار مشکل می باشید و در این زمینه نمی دانید که به  کدام یک از وکلا اعتماد نمایید ما گروه تخصصی تهران طلاق را به شما معرفی می نماییم . گروه تخصصی تهران طلاق یکی از گروههای بسیار حرفه و با تجربه در سطح تهران می باشد که دارای چندین سال سابقه کار حقوق در خصوص طلاق و سایر مسائل مروبط به ان می باشد  . لذا می توانید با تماس با شماره های موجود در سایت با دریافت مشاوره  در صورت لزوم پرونده خود را نیز به این وکلا بسپارید .

  شرایط طلاق توافقی با بچه:

   

  زوج و زوجه با هر تعداد فرزندی که دارند ( چه فرزند یا فرزندان آنان به سن بلوغ رسیده باشند و از شرایط حضانت خارج شده باشند ، چه به سن بلوغ نرسیده باشند و در شرایط حضانت باشند ) ، می توانند با توجه به توافقاتی که در خصوص فرزند یا فرزندانشان می کنند ، طلاق توافقی بگیرند .

  ( در واقع باید ذکر کرد که : هر تفاهمی که زوج و زوجه در خصوص حضانت و ملاقات فرزند ، مهریه ، نفقه ، و … داشته باشند از نظر دادگاه قابل قبول و محترم خواهد بود ، به عنوان مثال : زوجین با یک دیگر توافق می کنند که زوجه تمام مهریه  یا بخشی از آن را در قبال طلاق ، ببخشد . ) .

  اما سوالی که پیش می آید در خصوص شرایط طلاق توافقی با بچه می باشد ، این که تکلیف فرزند زوجین چه می شود ؟ حضانت فرزند در واقع به معنای مواظبت جسمی و روحی ، نگهداری ، تعلیم و تربیت کودک ، توسط افرادی می باشد که به طور قانونی این مسئولیت بر عهده آنان ، است .

  بر طبق قانون مدنی ، حضانت فرزند حق و تکلیف والدین می باشد و هیچ یک از والدین به هیچ عنوان حق ندارد در مدتی که حضانت فرزند بر عهده آنان می باشد ، از این مسئولیت ( حضانت ) امتناع کند و یا حتی ، دیگری را از این مسئولیت محروم کند.

  در صورتی که زوج و زوجه از یک دیگر جدا شوند ، در شرایط طلاق توافقی همان طور که ذکر شد ، می توانند حضانت فرزندان خود را مشخص کنند ، که این حضانت بنابر طلاق آنان می تواند متفاوت باشد و بر طبق توافق آنان باشد . ( بر طبق ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی : نگاهداری اطفال هم حق و هم تکلیف ابوین است . 

  بر طبق ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی : برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یک دیگر زندگی می کنند ، مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است .

  تبصره : بعد از هفت سالگی در صورت حدوث اختلاف ، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک ، به تشخیص دادگاه می باشد ) . لازم به ذکر است که هنگامی که فرزند به سن بلوغ برسد ( دختر ۹ سال کامل قمری و پسر ۱۵ سال کامل قمری ) ، در این صورت دادگاه دیگر خود را فارغ از رسیدگی کردن در مورد حضانت فرزند یا فرزندان ، می داند و دیگر این خود فرزند است که باید انتخاب کند که می خواهد با کدام یک از والدین ، زندگی کند .

  البته باید افزود که : هر انتخابی که فرزند داشته باشد ، باز هم تامین مخارج زندگی فرزند با پدر می باشد . بنابراین با توجه به ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی : ۱/ حضانت فرزند ( دختر یا پسر ) تا هفت سالگی با مادر می باشد . ۲/ پس از هفت سالگی تا رسیدن به سن بلوغ ، حضانت فرزند با پدر است . ( باید افزود که چنانچه مصحلت فرزند اقتضا کند ، دادگاه مربوطه می تواند پس از هفت سالگی نیز ، حضانت فرزند را با مادر قرار دهد ) .

  همچنین ، بر طبق ماده ۴۱ قانون حمایت خانواده ، اگر دادگاه مربوطه تشخیص بدهد که توافقات زوجین راجع به : حضانت ، ملاقات ، و دیگر امور مربوط به فرزند ، برخلاف مصلحت او ( فرزند ) می باشد ، یا حتی در مواردی که مسئول حضانت ( پدر یا مادر ) از انجام دادن تکالیف مقرر ، خودداری کند و یا مانع از ملاقات فرزند با اشخاص ذی حق شود ، دادگاه می تواند در خصوص اموری همچون : واگذار کردن امر حضانت به دیگری ، و …. با رعایت کردن مصلحت فرزند ، تصمیم مقتضی اتخاذ کند .

  از جمله مصادیق سلب حضانت عبارتند از : اعتیاد به الکل ، مواد مخدر و همچنین قمار ، سوء استفاده کردن از طفل و یا حتی اجبار او به ورود در مشاغل ضد اخلاقی همچون : تکدی گری ، فساد و فحشاء ، قاچاق . ابتلا به بیماری های روانی ( با تشخیص پزشکی قانونی ) ، و … .

  حال همان طور که در فوق نیز اشاره شد ، در طلاق توافقی حضانت فرزند همچون دیگر موارد ( مواردی از قبیل : کلیه امور مالی و غیر مالی ) ، بستگی به توافق زوجین دارد و زوجین باید توافقات خود را ، به صورت مکتوب به اطلاع دادگاه مربوطه ، برسانند .

  موسسه  تهران طلاق در زمینه نفقه ،مهریه ،طلاق توافقی ،حضانت  و… مشاور و پشتیبان شما  تا رسیدن به نتیجه نهایی می باشد .وکلای این مجموعه شامل وکیل طلاق توافقی ،وکیل اجرت المثل ،وکیل طلاق و… می باشند .

  شرایط طلاق توافقی با بچه شرایط طلاق توافقی با بچه اول شرایط طلاق توافقی با بچه اش شرایط طلاق توافقی با بچه از 
  5/5 - (1 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا