مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • طلاق توافقی

  طلاق توافقی در محلات

  موسسه حقوقی تهران طلاق ، از موسسه های حقوقی می باشد که به طور کاملا تخصصی در حوزه طلاق توافقی در محلات و همچنین در حوزه تمامی موضوعات حقوق خانواده ، فعالیت می کند و خدمات حقوقی بی شماری را به صورت تخصصی به عموم مردم ارائه می دهد . در واقع این موسسه حقوقی با سابقه ، به عموم مردم جامعه این نوید را می دهد که با سپردن پرونده شان به این موسسه ، در سریع ترین زمان و بدون هیچ‌ گونه دردسری ، به خواسته ای که مدنظرشان است می رسند . موسسه حقوقی تهران طلاق ، به سبب دارا بودن تیمی کارآزموده و حاذق ، ظرف حداکثر یک هفته ، کلیه مراحل طلاق توافقی را در سریع ترین شکل ممکن و به صورت کاملا غیر حضوری ، برای زوجه و زوج طی می کند . تنها کاری که لازم است زن و شوهر انجام دهند ، این امر‌ می باشد که با یک‌ دیگر در مورد جهیزیه ، حضانت از فرزند یا فرزندان ، مهریه ، نفقه ، و … صحبت کنند و در آخر به نتیجه ای واحد برسند و سپس نتیجه نهایی را در اختیار وکیل خود قرار دهند .در صورت مشاوره تخصصی در زمینه طلاق توافقی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

  در طلاق توافقی چه چیزهایی به زن تعلق می گیرد؟

  نفقه زوجه

  براساس ماده ۱۱۰۷ قانون ، نفقه عبارت است از همه نیازهای زوجه متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن ، پوشاک ، غذا ، وسیله های منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خدمتکار در صورت عادت یا احتیاج.  بر همین اساس میزان نفقه همه زنان یکسان نیست و با توجه به شرایط زندگی و عرف تعیین می‌شود. در خصوص نفقه ممکن است زوجین چند سال زندگی مشترک داشته باشند اما زوجه هیچ وقت نفقه دریافت نکرده باشد؛ در این حالت زن می تواند نفقه این چند سال را درخواست کند.

  مهریه

  یکی دیگر از حقوقی که به زن تعلق می‌گیرد مهریه است. مهریه دو نوع عندالمطالبه و عندالاستطاعه می باشد. در مهریه عندالمطالبه زن می‌تواند هر زمان بعد از عقد ازدواج مهریه را درخواست کند و مرد متعهد به پرداخت آن است اما در مورد دوم در شرایطی مرد موظف به پرداخت است که استطاعت مالی لازم را داشته باشد. پرداخت مهریه و یا عدم پرداخت مهریه کاملا وابسته به توافق زوج  زوجه می باشد. ممکن است طرفین توافق کنند که مقداری از مهریه به صورت یکجا یا اقساط به زوجه پرداخت شود. با این حال در عمل در طلاق زنان موفق نمی شوند به طور کامل مهریه دریافت کنند چرا که زوج خواهان بخشش مهریه در ازای طلاق می‌شود و در نتیجه گاهی زن مجبور می شود برای طلاق از مهریه خود بگذرد.

  اجرت المثل

  اجرت المثل، به مزدی گفته می شود که زوجه بابت انجام کارهای منزل در طول زندگی دریافت میکند؛ طرفین باید در این باره در طلاق توافقی تصمیم بگیرند و به توافق برسند. اجرت المثل معمولا در مواردی تعیین میشود که درخواست طلاق از سوی مرد باشد. بنابراین در طلاق توافقی اگر در توافق‌نامه  مطلبی دراین باره نوشته نشده باشد قاضی می تواند رای را صادر کند.

  جهیزیه زوجه

  معمولا زن یک سیاهه از جهیزیه تهیه میکند که به امضای شوهر و شاهدان دیگر میرسد و در زمان طلاق ، زن می تواند جهیزیه خود را با خودش ببرد.

   

   

  امتیاز دهید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا