مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • مهریه

  مراحل مزایده ماشین برای مهریه+ وکیل متخصص

   زوجه معمولا برای احقاق حقوق خود بعد از اتمام زندگی مشترک معمولا راههای فراوانی قانونی را  می رود و اخرین مورد برای احقاق حقوق مالی  مزیاده اموال زوج می باشد. در این نوشتار به یکی از این موارد  یعنی مزایده ماشین زوج می پردازیم . مراحل مزایده ماشین برای مهریه یکی از این وارد می باشد که لازم است  به صورت تخصصی بدان پرداخته شود .

   وکیل متخصص مزایده ماشین برای مهریه : 

    وکیل متخصص مزایده ماشین برای مهریه یکی از وکلای تخصصی در مورد پرونده های حقوق خانواده می باشد و با استفاده دانش و مهارت خود در این رابطه می تواند به زوج برای احقاق حقوق مالی خود و علی الخصوص مهریه کمک شایانی نماید .

   در این رابطه وکیل متخصص بعد از  دریافت حکم الزام به پرداخت مهریه در دادگستری معمولا تقاضای اجرای حکم صادره را می نماید .  برای اجرای حکم معمولا طی یک درخواست از اجرای احکام دادگستری اقدام به معرفی امول وی می شود و در این زمینه باید سعی شود که  فرد  ماشین خود را جزء  مسائل کاری نیاورد و وکیل متخصص در این زمینه می تواند به زوجه بسیار کمک کند.

   اگر شما خواهان کمک گرفتن از وکلای متخصص در این زمینه می باشید  می توانیدبا شماره های موجود در سایت در این رابطه  تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره  در انتها پرونده خود را به وکیل متخصص برای مزایده بسپارید .

   صداق یا مهریه

   از حقوق مالی زن می باشد که پس از انعقاد عقد نکاح میان زن و مرد ، زوجه می تواند هر زمان که تمایل داشت ، مهریه تعیین شده را از همسرش مطالبه کند . لازم به ذکر است که مهریه زن ، بر اساس توافقات زوجین و یا حتی بر اساس سنت های خانوادگی تعیین می شود . مهریه تعیین شده باید دارای شرایطی خاص باشد و هر چیزی را ، نمی توان به عنوان مهریه زن تعیین کرد .

  برای مثال مهریه زوجه باید ارزش مالی یا به اصطلاح ، مالیت داشته باشد ، باید مهریه تعیین شده مشروع باشد و مهم تر از همه این که ، قابل تملک کردن باشد . مهریه زن ، به طور کلی به دو نوع عندالمطالبه و عندالاستطاعه ، تقسیم می شود که تفاوت آن دو با هم در نوع پرداخت می باشد .

  در مهریه عندالامطالبه ، زوجه ( زن ) هر زمان که خواست می تواند از زوج ( مرد ) ، مهریه اش را مطالبه کند در حالی که ، در مهریه عندالاستطاعه ، این گونه نیست و زوجه برای مطالبه کردن مهریه اش ، باید استطاعت مالی زوج را ثابت کند .

  زوجه به دو صورت می تواند اقدام به مطالبه مهریه خود کند ، اول : با مراجعه به اجرای ثبت ، و دوم : با مراجعه به دادگاه .

  اول : مراجعه به اجرای ثبت : زن برای مطالبه مهریه خود ، در ابتدا باید به دفتر رسمی ازدواجی مراجعه کند ، که در آن دفتر به عقد نکاح زوج در آمده است ، و درخواست صدور اجراییه کند ، پس از آن که اجراییه صادر شد به زوج ابلاغ خواهد شد ، و مهلتی ده روزه به زوج داده می شود تا در طی این ده روز ، مهریه زوجه را بپردازد و یا حتی اقدامی در این راستا کند .

  اگر زوج هیچ اقدامی نکند در این صورت زن می تواند به اجرای ثبت ، اموال زوج را معرفی کند . البته باید اشاره کرد که : زن اموالی از مرد را می‌ تواند توقیف کند ، که آن اموال جزء‌ مستثنیات دین زوج ،‌ محسوب نشود در صورتی که اموال مذکور جزء مستثنیات دین زوج بود ، در این صورت آن اموال توقیف نخواهند شد .

  از جمله اموال زوج که زوجه می تواند آن به اجرای ثبت معرفی و سپس توقیف کند ، خودرو زوج می باشد ( خودرویی که با آن کسب درآمد نکند و جزء مستثنیات دین زوج نباشد ) . در خصوص مراحل مزایده ماشین باید اشاره کرد : هر فردی می‌ تواند در مزایده خودرو شرکت کند ، حتی خود فردی که محکوم شده است یعنی زوج ، فقط مامور‌ مزایده و بستگان او  و همچنین ناظر مزایده ، حق شرکت در مزایده خودرو زوج را نخواهند داشت . شرایط مزایده ماشین برای مهریه ، دقیقا مطابق با قانون خواهد بود

  از جمله شرایط مزایده خودرو برای مهریه ، عبارت است از : سند مالکیت ماشین فقط به نام برنده مزایده خودرو ، تنظیم خواهد شد ( به همین سبب فردی که در مزایده ماشین شرکت می‌ کند ، نباید هیچ مشکل قانونی داشته باشد تا بتوان سند ماشین را ، به نام او تنظیم کرد ) ، هزینه هایی همچون : خلافی ، عوارض ، و …. بر عهده فروشنده خواهد بود .

  در صورتی که پیشنهاد مشابه در مزایده ماشین وجود داشته باشد ، در این صورت با قرعه کشی کردن ، برنده نهایی مزایده مشخص خواهد شد ؛ هزینه هایی همچون : معاینه فنی ، اخذ پلاک ، و  … بر عهده خریدار خودرو می باشد ، و … .

  مزایده ماشین برای مهریه ، به دو صورت چوب زنی و کلامی ( به این معنا که فردی قیمت ماشین را اعلام می کند و شخص دیگری قیمت بیش تری را اعلام می‌ کند ، و این روند همین طور ادامه خواهد داشت ، تا فردی که بالا ترین قیمت را اعلام کرده است ، به عنوان برنده مزایده شناخته شود ) ؛ و به صورت پاکتی ( که پس از بررسی ماشین و بررسی عوامل دیگر همچون : قیمت خودرو در بازار ، و … فرد باید قیمتی بالا تر از قیمتی که پیشنهاد شده را ، در پاکتی یادداشت کند ) ، انجام‌ می شود .

  وکیل تهران طلاق وکیلی با تجربه در زمینه های طلاق ،نفقه ،حضانت و … آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان میباشد . 

   

  مراحل مزایده ماشین برای مهریه مراحل مزایده ماشین برای مهریه ای مراحل مزایده ماشین برای مهریه املاک مراحل مزایده ماشین برای مهریه انحصار وراثت مراحل مزایده ماشین برای مهریه ابطال سند مراحل مزایده ماشین برای مهریه از توقیف مراحل مزایده ماشین برای مهریه به نرخ روز
   
  4/5 - (3 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا