مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • وکیل اجرت المثل

  وکیل-اجرت-المثل-

  تماس با تهران طلاق

  تهران طلاق بزرگترین گروه وکلای تخصصی خنواده طلاق و مهریه 

  وکیل اجرت المثل ، وکیلی زبده و متخصص است که در حوزه حقوق خانواده بالاخص مبحث اجرت المثل ایام زوجیت ، فعالیت می کند و خدماتی مثل : مشاوره حقوقی ، قبول وکالت ، و … را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد . ذکر این مطلب که اصلا اجرت المثل ایام زوجیت چه چیزی است ؟

  و چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا زوجه مستحق گرفتن اجرت المثل باشد ، نکته ای مهم و حائز اهمیت است که باید به آن اشاره کرد . برای آگاهی از این مطالب ، تا انتها این متن را مطالعه بفرمایید .

   اجره المثل چیست ؟

  از لحاظ قانونی افراد باید  برای  میتوانند برای انجام امورات خود از افراد هزینه ای برای کارهای خود  دریافت نمایند . به صورت کلی اجره المثل به سه صورت می باشد:

  1- قراردادی : افراد براساس قرار داد فی مابین  توافق می کنند که با کار مشخص میزان حقوق مشخصی دریافت نمایند. در این شرایط اگر مشکلی در این  خصوص انجام امور ایجاد شود هر کدام از دو طرف می توانند براساس  قرار داد فی مابین اقدام به طرح دعوی برای احقاق حقوق خود بنمایند .

  2- قانونی :  قانون  و در اداره کار برای برخی مشاغل حقوقی را معین نموده است که براساس انها می تواند  افراد اگر فی مابین حقوقی  رابرای پرداخت معین ننموده باشند ،  براساس اداره کار میزان و مزایای ان پرداخت گردد .

  3- در مواردی افراد از قبل میزان حقوق را معین نمی نمایند و فرد باید براساس میزان کاری که  انجام داده اند از دادگاه تقاضای تعیین آن را بنمایند که در این صورت   با طرح شکایت از فرد دادگاه میزان اجرت المثل را براساس  نظر کارشناس تعیین می نماید و در این باره  فرد می تواند اتن را پرداخت نماید /.

  اما در برخی از موارد فرد بدون نیت دریافت پول  اقدام به انجام امور می نماید و بعد از انجام انها می داند که براساس قانون قادر است اجره المثل را دریافت نماید و در این رابطه نیز دادگاه از طریق کارشناس رسمی میزان ان را تعیین می نماید .

  اجرت المثل بیست سال زندگی

  پیش از هر بحثی باید اشاره کرد که : بر طبق مضمون ماده ۳۳۶ قانون مدنی ، که می فرماید : هر فردی که بر حسب دستور یا امر فرد دیگر ، عملی را انجام دهد که در واقع برای انجام دادن آن عمل مزد و اجرتی باشد و یا به عبارت دیگر اگر آن فرد برای آن عمل مهیا باشد ، در چنین صورتی فردی که عمل را انجام می دهد  ، مستحق دریافت کردن اجرت المثل می باشد .

  لازم به ذکر است که اگر ، آن فرد از انجام دادن آن عمل قصد تبرع داشته باشد ، در چنین وضعیتی دیگر مستحق دریافت نمودن اجرت المثل نخواهد بود . وکیل اجرت المثل ، باید اشاره کند که : اجرت المثل ایام زوجیت ، از جمله حقوق ویژه و خاصی است که به موجب شرع و همچنین به موجب قانون ، به بانوان اختصاص یافته است .

  در واقع می توان این طور گفت که : اجرت المثل ایام زوجیت ، برای مواردی به بانوان داده می شود که جزء وظایف آن ها نیست . همان طور که می دانید ، تمکین خاص و تمکین عام از شوهر ، جزء وظایف زوجه است ( تمکین عام : به معنای اطاعت کردن و فرمانبرداری کردن از دستورات شوهر در حد شرع و قانون ، می باشد .

  به عنوان مثال : زوجه نباید بدون اجازه زوج از منزل خارج شود . و تمکین خاص نیز : به انجام دادن وظایف زناشویی مربوط می شود . به این معنا که : زوجه نباید بدون مانعی شرعی ، از انجام دادن وظایف زناشویی در مقابل زوج ، سر باز زند ) . حال در غیر از تمکین خاص و همچنین تمکین عام ، اگر زن در منزل شوهر ، کاری را انجام دهد و یا حتی اگر زن فرزندش شیر دهد ، در چنین مواردی زوجه می تواند از همسرش مطالبه اجرت المثل کند .

  البته باید به این نکته توجه داشت که : زوجه برای انجام دادن چنین اموری ، باید قصد گرفتن اجرت داشته باشد ، نه این که امور مذکور را به طور رایگان و از سر عشق به همسر و فرزندان ، انجام دهد . پس اگر زوجه قصد گرفتن اجرت نداشته باشد ، دیگر به او اجرت المثلی تعلق نمی گیرد .

  در واقع در این جا ممکن است سوالی از وکیل اجرت المثل ، پرسیده شود و آن این امر است که : اگر زوج ادعا کند که زوجه اموری مثل پخت و پز ، شیر دادن به فرزند ، نظافت کردن ، و … را به قصد دریافت اجرت انجام نداده است و در واقع به طور رایگان انجام داده ، در چنین صورتی آیا مرد نباید اجرت المثل پرداخت کند ؟

  وکیل اجرت المثل در پاسخ به این سوال ، باید اشاره کند که : اگر مرد چنین ادعایی داشته باشد ، باید ادعای خود را ثابت کند . به تبع اگر موفق شد و توانست که ادعایش را ثابت کند به زوجه دیگر نیاز هیچ اجرت المثلی تعلق نمی گیرد ، ولی اگر نتواند ادعای خود را ثابت کند ، باید اجرت المثل زوجه را بپردازد .

  اجرت المثل سی سال زندگی

  نکته دیگری که وکیل اجرت المثل ، می تواند اشاره کند این امر است که : دریافت کردن اجرت المثل ایام زوجیت ، دارای شرایطی می باشد . و در واقع همین طور نیست که زوجه در هر شرایطی اجرت المثل خود را مطالبه کند . اولین شرط برای این که زوجه مستحق اجرت المثل باشد ، این است که : درخواست طلاق حتما باید از جانب شوهر باشد .

  پس متوجه می شویم که اگر درخواست طلاق از طرف زوجه باشد ، یا حتی اگر درخواست طلاق از طرف زوجین ( طلاق توافقی ) باشد ، در هیچ یک از این دو مورد مذکور ، به هیچ عنوان بحث اجرت المثل ایام زناشویی ، مطرح نمی شود . شرط دومی که وکیل اجرت المثل ، می تواند به آن اشاره کند این امر است که : زوجه به هیچ عنوان نباید قصد تبرع داشته باشد ، یعنی به طور رایگان آن امور را انجام ندهد .

  و شرط سوم این است که : زوجه باید اموری که ذکر شد ( پخت و پز ، شست و شو ، شیر دادن به فرزند ، و … ) را با درخواست و یا دستور مرد انجام داده باشد ، نه این که خود اقدام به انجام دادن آن امور کند ، بدون این که مرد از او چیزی خواسته باشد .

  نکته دیگری که وکیل اجرت المثل باید به هر یک از زوجین ذکر کند این امر است که : همان طور که ذکر شد ، تمکین از شوهر جزء وظایف زوجه می باشد ، بنابراین بر‌ طبق نص صریح قانون ، اگر زوجه بدون این که دلیلی شرعی و قانونی داشته باشد ، از همسرش تمکین نکند ( نشوز ) دیگر مستحق دریافت کردن نفقه نخواهد بود .

  حال ممکن است عده ای از وکیل اجرت المثل ، بپرسند که اگر زوجه از شوهرش تمکین نکند ، تکلیف مهریه و اجرت المثل چه می شود ؟ وکیل اجرت المثل باید ذکر کند که : وقتی زوجه از همسر خود بدون هیچ دلیل شرعی و قانونی ، تمکین نمی کند در واقع دیگر مستحق گرفتن نفقه نیست ، همین طور دیگر اجرت المثلی نیز دریافت نخواهد کرد .

  اما بحث مهریه جداست ، و مهریه بر ذمه شوهر است و باید حتما آن را بپردازد و مثل نفقه و اجرت المثل نیست که با ، عدم تمکین زوجه دیگر به او تعلق نگیرد . نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد ، اجرت المثل سی سال زندگی می باشد . گاهی اوقات اختلافات و مشکلات به حدی است که زوجین پس از سی سال زندگی ، از یک دیگر‌ جدا می شوند .

  وکیل اجرت المثل باید اشاره کند که : هر چه که میزان زندگی مشترک زوجین بیش تر و طولانی تر باشد ، به تبع میزان اجرت المثل زوجه نیز ، بیش تر خواهد بود .

  اجرت المثل زن بدون فرزند

  ممکن است از وکیل اجرت المثل ، پرسیده شود که آیا میزان مشخص و دقیقی برای اجرت المثل ایام زوجیت زن ، تعیین شده یا خیر ؟ در واقع وکیل اجرت المثل در پاسخ به این سوال ، باید اشاره کند که : قانون گذار اصلا اشاره ای به هیچ مبلغ و میزانی در خصوص اجرت المثل ایام زوجیت ، نکرده است . پس‌ تکلیف چیست ؟

  در واقع هنگامی که بحث مطالبه نمودن اجرت المثل ایام زناشویی مطرح می شود ، تعیین میزان دقیق اجرت المثل ، به کارشناس رسمی دادگستری سپرده می شود . کارشناس مربوطه عوامل مختلفی را در نظر می گیرد و بر طبق آن عوامل ، میزان اجرت المثل را برای هر فردی ، مشخص می کند .

  از جمله این موارد که وکیل اجرت المثل می تواند به آن اشاره کند ، عبارت است از : مدت زمان زندگی زناشویی زوجه و زوج ، تعداد فرزندان ، تحصیلات زن ، خانه دار یا شاغل بودن زن ، و … . در واقع اجرت المثل زن بدون فرزند ، از اجرت المثل زوجه ای که دارای فرزند است ، کم تر می باشد .

  یا اجرت المثل زوجه ای که تحصیلات کم تری دارد ، نسبت به اجرت المثل زوجه ای که تحصیلات بیش تری دارد ، کمتر می باشد . و یا حتی اجرت المثل ایام زوجیت زوجه ای که شاغل است ، در مقایسه با اجرت المثل ایام زناشویی زوجه ای که ، خانه دار است کم تر می باشد و مواردی از این قبیل که ، کارشناس رسمی‌ دادگستری بر حسب آن ها میزان اجرت المثل را تعیین می کند و زوج موظف به پرداخت نمودن آن میزان تعیین شده ، خواهد شد .

  در نتیجه وکیل اجرت المثل باید ذکر کند که : میزان اجرت المثل برای همه به یک اندازه نیست و برای هر فردی متفاوت است . افراد می توانند با برخوردار شدن از خدمات مشاوره حقوقی وکیل اجرت المثل ، سوالات و مسائل خود را از وکیل اجرت المثل بپرسند و با راهنمایی و کمک او ، مسائل خود را حل کنند .

  وکلای موسسه حقوقی با سابقه و پر مخاطب تهران طلاق ، از معروف ترین و متخصص ترین وکلای تهران می‌ باشند ، که در زمینه اجرت المثل و دیگر مسائل حوزه حقوق خانواده ( طلاق ، مهریه ، و … ) ، فعالیت می کنند .

  وکیل اجرت المثل
  وکیل دریافت اجرت المثل
  وکیل اجرت المثل ایام زوجیت
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف
  وکیل اجرت المثل اموال
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف ملک موروثی
  وکیل اجرت المثل اجاره چیست
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف خودرو
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف زمین کشاورزی
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف به نرخ روز
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف زوج
  وکیل اجرت المثل ایام تصرف چیست
  وکیل اجرت المثل به چه معناست
  وکیل اجرت المثل به انگلیسی
  وکیل اجرت المثل بارکد
  وکیل اجرت المثل بار
  وکیل اجرت المثل باغات
  وکیل اجرت المثل بعد از فوت شوهر
  وکیل اجرت المثل به چه کسانی تعلق میگیرد
  وکیل اجرت المثل بعد از طلاق
  وکیل اجرت المثل بیست سال زندگی
  وکیل اجرت المثل بعد از فوت زن
  وکیل اجرت المثل پرستار
  وکیل اجرت المثل پدر
  وکیل اجرت المثل پرستاری
  وکیل اجرت المثل پرستاران
  وکیل اجرت المثل پنجشنبه
  وکیل اجرت المثل پس از فوت شوهر
  وکیل اجرت المثل پارکینگ
  وکیل اجرت المثل پس از طلاق
  وکیل اجرت المثل پول
  وکیل اجرت المثل پدری
  وکیل اجرت المثل ثالث
  وکیل اجرت المثل ثمن
  وکیل اجرت المثل ثانی
  وکیل اجرت المثل ثروة
  وکیل اجرت المثل جرم
  وکیل اجرت المثل جرح
  وکیل اجرت المثل جراحی
  وکیل اجرت المثل جزاء
  وکیل اجرت المثل جهیزیه
  وکیل اجرت المثل جدید حمایت خانواده
  وکیل اجرت المثل جدول
  وکیل اجرت المثل جمع
  وکیل اجرت المثل جلسه
  وکیل اجرت المثل جریمه
  وکیل اجرت المثل چیست
  وکیل اجرت المثل چقدر طول میکشد
  وکیل اجرت المثل چقدر است
  وکیل اجرت المثل چیه
  وکیل اجرت المثل چگونه محاسبه میشود
  وکیل اجرت المثل چیست نی نی سایت
  وکیل اجرت المثل چگونه به زن تعلق میگیرد
  وکیل اجرت المثل چقدر است نی نی سایت
  وکیل اجرت المثل چاه آب
  وکیل اجرت المثل چه زمانی تعلق میگیرد
  وکیل اجرت المثل حقوق
  وکیل اجرت المثل حضوری
  وکیل اجرت المثل حبس
  وکیل اجرت المثل حضانت
  وکیل اجرت المثل حضانت فرزند
  وکیل اجرت المثل حیاط مشاعی
  وکیل اجرت المثل حقابه
  وکیل اجرت المثل حساب میشه
  وکیل اجرت المثل حل اختلاف
  وکیل اجرت المثل حقوق چیست
  اجرت المثل چیست
  حق الوکاله اجرت المثل
  معنی اجرت المثل
  اجرت المثل ایام زوجیت
  وکیل اجرت المثل خامنه ای
  وکیل اجرت المثل خمینی
  وکیل اجرت المثل خرید
  وکیل اجرت المثل خودرو
  وکیل اجرت المثل خواب خودرو
  وکیل اجرت المثل خانه
  وکیل اجرت المثل خانه مسکونی
  وکیل اجرت المثل خانه پدری
  وکیل اجرت المثل خلع ید
  وکیل اجرت المثل خودرو تصادفی
  وکیل اجرت المثل در تهران
  وکیل اجرت المثل ذهنی
  وکیل اجرت المثل ذکر
  وکیل اجرت المثل رایگان
  وکیل اجرت المثل رازی
  وکیل اجرت المثل رای
  وکیل اجرت المثل رای وحدت رویه
  وکیل اجرت المثل را تعریف کنید
  وکیل اجرت المثل رهن
  وکیل اجرت المثل روز
  وکیل اجرت المثل رقم
  وکیل اجرت المثل رد
  وکیل اجرت المثل رای قطعی
  وکیل اجرت المثل زن
  وکیل اجرت المثل زن و شوهر
  وکیل اجرت المثل زن خانه دار
  وکیل اجرت المثل زن چیست
  وکیل اجرت المثل زن بعد از فوت شوهر
  وکیل اجرت المثل زن چقدر است
  وکیل اجرت المثل زمین کشاورزی
  وکیل اجرت المثل زنان شاغل
  وکیل اجرت المثل زوجه چیست
  وکیل اجرت المثل زن ناشزه
  وکیل اجرت المثل ژنتیک
  وکیل اجرت المثل ژاپن
  وکیل اجرت المثل ژنتیکی
  وکیل اجرت المثل ژرف
  وکیل اجرت المثل ژاپني
  وکیل اجرت المثل سنندج
  وکیل اجرت المثل سال ۱۴۰۰
  وکیل اجرت المثل سال 1400
  وکیل اجرت المثل سی سال زندگی
  وکیل اجرت المثل سالی چقدر است
  وکیل اجرت المثل سال ۹۹
  وکیل اجرت المثل سالی چقدره
  وکیل اجرت المثل سرقفلی
  وکیل اجرت المثل سال 99
  وکیل اجرت المثل ساختمان
  وکیل اجرت المثل شیرازی
  وکیل اجرت المثل شرعی
  وکیل اجرت المثل شامل چه چیزهایی میشود
  وکیل اجرت المثل شامل چیست
  وکیل اجرت المثل شیر دادن
  وکیل اجرت المثل شیردهی
  وکیل اجرت المثل شورای حل اختلاف
  وکیل اجرت المثل شاغل
  وکیل اجرت المثل شراکت
  وکیل اجرت المثل شخصی
  وکیل اجرت المثل صفر
  وکیل اجرت المثل صاحب
  وکیل اجرت المثل صیغه موقت
  وکیل اجرت المثل صاحب الزمان
  وکیل اجرت المثل صورت عدم تمکین
  وکیل اجرت المثل صورت طلاق از طرف زوجه
  وکیل اجرت المثل صلاحیت شورا
  وکیل اجرت المثل صورت فوت شوهر
  وکیل اجرت المثل صلاحیت کجاست
  وکیل اجرت المثل صورت به زن تعلق میگیرد
  وکیل اجرت المثل ضرب و جرح
  وکیل اجرت المثل ضرب
  وکیل اجرت المثل ضرر دارد
  وکیل اجرت المثل ضروری
  وکیل اجرت المثل ضرب و شتم
  وکیل اجرت المثل ضمان قهری
  وکیل اجرت المثل ضوابط تعیین
  وکیل اجرت المثل طلاق
  وکیل اجرت المثل طلسم
  وکیل اجرت المثل طلاق چیست
  وکیل اجرت المثل طلا
  وکیل اجرت المثل طلاق توافقی
  وکیل اجرت المثل طلاق به درخواست زوجه
  وکیل اجرت المثل طلاق از طرف خانم
  وکیل اجرت المثل طلاق خلع
  وکیل اجرت المثل طلاق چيست
  وکیل اجرت المثل طلاق از طرف زوجه
  وکیل اجرت المثل ظالم
  وکیل اجرت المثل ظلم
  وکیل اجرت المثل عقد موقت
  وکیل اجرت المثل عمومی
  وکیل اجرت المثل عمر
  وکیل اجرت المثل عدم تحویل مبیع
  وکیل اجرت المثل عمل
  وکیل اجرت المثل عین مستاجره
  وکیل اجرت المثل عدم تحویل
  وکیل اجرت المثل عدوانی
  وکیل اجرت المثل عدم تمکین
  وکیل اجرت المثل عقد
  وکیل اجرت المثل غسل جنابت
  وکیل اجرت المثل غسل
  وکیل اجرت المثل غیرمنقول
  وکیل اجرت المثل غاصب
  وکیل اجرت المثل غیر
  وکیل اجرت المثل غاصبانه
  وکیل اجرت المثل غصبی
  وکیل اجرت المثل فروش
  وکیل اجرت المثل فقهی
  وکیل اجرت المثل فعلی
  وکیل اجرت المثل فروش مال غیر
  وکیل اجرت المثل فرع بر مالکیت است
  وکیل اجرت المثل فرزند
  وکیل اجرت المثل فوت شده
  وکیل اجرت المثل فوت شوهر
  وکیل اجرت المثل فقه شافعی
  وکیل اجرت المثل فقه
  وکیل اجرت المثل قیمت
  وکیل اجرت المثل قاضی
  وکیل اجرت المثل قبل و بعد
  وکیل اجرت المثل قرارداد
  وکیل اجرت المثل قبل از طلاق
  وکیل اجرت المثل قراردادی
  وکیل اجرت المثل قرارداد اجاره
  وکیل اجرت المثل قسطی میشه
  وکیل اجرت المثل قبل از تقسیم ترکه
  وکیل اجرت المثل قیم
  وکیل اجرت المثل کلاهبرداری
  وکیل اجرت المثل کارگر
  وکیل اجرت المثل کوفه
  وکیل اجرت المثل کامیون
  وکیل اجرت المثل کارهای ساختمانی
  وکیل اجرت المثل کاری همسر
  وکیل اجرت المثل کشاورزی
  وکیل اجرت المثل کار
  وکیل اجرت المثل کارکرد خودرو
  وکیل اجرت المثل کار در منزل
  وکیل اجرت المثل گربه
  وکیل اجرت المثل گندم
  وکیل اجرت المثل گرفتن
  وکیل اجرت المثل گردو
  وکیل اجرت المثل گیرد
  وکیل اجرت المثل گذاشتن
  وکیل اجرت المثل گزارش
  وکیل اجرت المثل گردد
  وکیل اجرت المثل لوکیشن
  وکیل اجرت المثل لازم است
  وکیل اجرت المثل لاکچری
  وکیل اجرت المثل لغت نامه
  وکیل اجرت المثل لایحه
  وکیل اجرت المثل لایحه مطالبه
  وکیل اجرت المثل لایحه تجدیدنظرخواهی
  وکیل اجرت المثل لغوی
  وکیل اجرت المثل لایحه دفاعیه
  وکیل اجرت المثل مالی
  وکیل اجرت المثل ملک
  وکیل اجرت المثل مستاجر
  وکیل اجرت المثل موقت
  وکیل اجرت المثل ملک چیست؟
  وکیل اجرت المثل ملک ورثه ای
  وکیل اجرت المثل مال غیر منقول چیست
  وکیل اجرت المثل مهریه
  وکیل اجرت المثل مادر فوت شده
  وکیل اجرت المثل ملک مشاع
  وکیل اجرت المثل نی نی سایت
  وکیل اجرت المثل نهج البلاغه
  وکیل اجرت المثل نگهداری مادر
  وکیل اجرت المثل نگهداری فرزند
  وکیل اجرت المثل نیلینگ
  وکیل اجرت المثل نفقه
  وکیل اجرت المثل نحله
  وکیل اجرت المثل نحوه محاسبه
  وکیل اجرت المثل ناشزه
  وکیل اجرت المثل نگهداری جهیزیه
  وکیل اجرت المثل ها
  وکیل اجرت المثل های حقوقی
  وکیل اجرت المثل هبهاب
  وکیل اجرت المثل همسر
  وکیل اجرت المثل همسر متوفی
  وکیل اجرت المثل هر سال چقدر است
  وکیل اجرت المثل همسر چیست
  وکیل اجرت المثل همسر فوت شده
  وکیل اجرت المثل هنگام طلاق
  وکیل اجرت المثل هزینه دادرسی
  وکیل اجرت المثل یعنی چه
  وکیل اجرت المثل یزدی
  وکیل اجرت المثل یا نحله چیست
  وکیل اجرت المثل یک سال
  وکیل اجرت المثل یا نحله
  وکیل اجرت المثل ید
  وکیل اجرت المثل یا اجرت المسمی
  وکیل اجرت المثل یا غیر منقول
  وکیل اجرت المثل 09
  وکیل اجرت المثل 1400
  وکیل اجرت المثل 1443
  وکیل اجرت المثل 1440
  وکیل اجرت المثل 1401
  وکیل اجرت المثل 1442
  وکیل اجرت المثل 2021
  وکیل اجرت المثل 2020
  وکیل اجرت المثل 2022
  وکیل اجرت المثل 365
  وکیل اجرت المثل 4 درصد
  وکیل اجرت المثل 5 درصد
  وکیل اجرت المثل 5 ساله
  وکیل اجرت المثل 64
  وکیل اجرت المثل 63
  وکیل اجرت المثل 724
  وکیل اجرت المثل 84
  وکیل اجرت المثل 86
  وکیل اجرت المثل 8 سال
  وکیل اجرت المثل 99
  وکیل اجرت المثل 98
  وکیل اجرت المثل 97
  وکیل اجرت المثل 91
  5/5 - (1 امتیاز)
  نوشته های تازه
  اجرت-المثل-چقدر-است
  اجرت-المثل-زن-شاغل
  اجرت-المثل-زن-خانه-دار
  اجرت-المثل-در-طلاق
  اجرت-المثل-سی-سالگی

  اشتراک گذاری

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا