مشاوره رایگان

(ساعات اداری)حضانت

وکیل تضمینی حضانت

وکیل تضمینی حضانت ، فردی است متخصص ، با تجربه ، و ماهر ، که در زمینه تمام موضوعات موجود در حقوق خانواده ، علی الخصوص موضوع حضانت فرزند، سال ها فعالیت کرده و پرونده های بسیار زیادی نیز داشته که همگی را به سرانجام مطلوب خود ، رسانده است . برای آشنایی با وکیل تضمینی حضانت ، این محتوا را به طور کامل و دقیق بخوانید .

در خصوص حضانت فرزند ، ممکن است سوالاتی حقوقی پرسیده شود که وکیل تضمینی حضانت ، به تمامی این سوال ها ، به طور دقیق و روشن پاسخ خواهد داد . اولین سوالی که ممکن است از وکیل تضمینی حضانت پرسیده شود ، این امر است که : بحث حضانت از فرزند چه زمانی مطرح می شود ؟ در واقع وکیل تضمینی حضانت در پاسخ به این سوال ، باید اشاره کند که : مادامی که مادر و پدر کودک با هم زندگی می کنند ، مراقبت ، نگهداری ، و حضانت از فرزند با هر دو آن ها است .

ولی وقتی یکی از والدین کودک از دنیا می رود ، یا حتی وقتی اختلافات و مشکلاتی پیش می آید که باعث جدایی و طلاق والدین کودک از هم می شود ، در این مواقع بحث این که حضانت فرزند از این پس با چه کسی خواهد بود ، موضوع بسیار مهمی است که دغدغه والدین خواهد شد . ممکن است از وکیل تضمینی حضانت ، پرسیده شود که : بعد از طلاق و جدایی و یا حتی بعد از فوت یکی از والدین ، حضانت با کیست ؟

پاسخی که وکیل تضمینی حضانت باید به این پرسش دهد ، این امر است که : باید چند جنبه را در نظر گرفت . اگر والدین کودک از هم جدا شده باشند ، در این شرایط بستگی دارد که آن فرزند چند ساله است ؟ اگر زیر ۷ سال باشد ، مطابق با قانون مدنی حضانت آن فرزند با مادر است . اگر بالای ۷ سال باشد ، حضانت او بر طبق قانون مدنی دختر از ۷ تا ۹ ( سن بلوغ شرعی ) و پسر از ۷ تا ۱۵ ، با پدر می باشد .

حال در این جا لازم است که این نکته نیز ذکر شود که ، این در مواقعی است که والدین کودک بر سر حضانت او ، با هم اختلاف دارند . ولی وقتی که زن و مرد به طور توافقی جدا می شوند ، در این صورت در خصوص حضانت نیز با هم توافق کردند ، که بعد از طلاق حضانت از فرزند با کدام یک از آن ها باشد . توافقات آن ها نیز مورد احترام و قبول دادگاه نیز ، هست . حالت دیگر زمانی است که یکی از والدین کودک فوت کرده ، در این جا بر طبق قانون ، حضانت ، نگهداری ، و مراقبت از فرزند با آن والدی خواهد بود ، که در زنده است و به عبارت دیگر در قید حیات می باشد .

وکیل تضمینی حضانت ، در مورد حضانت فرزند می تواند به این نکته نیز اشاره کند که : گاهی مواقع هست که هم پدر و هم مادر فرزند از دنیا می روند ، و مثل مثال قبل نیست که یکی از والدین زنده باشد ، بلکه هر دو آن ها از دنیا رفتند . در چنین صورتی بحثی که مطرح می شود این امر است که : از این به بعد حضانت و نگهداری از آن فرزند بر عهده چه کسی خواهد بود ؟

باید افزود که : وقتی والدین کودک از دنیا رفتند ، از این به بعد عهده دار حضانت جدی پدری کودک است . نکته دیگری که وکیل تخصصی حضانت ، می تواند ذکر کند در مورد نفقه کودک می باشد . که نفقه کودک نیز یکی از مسائل بحث برانگیز میان زوجین است . مطابق با قانون پدر در درجه اول باید نفقه فرزندش را بپردازد . و اگر با وجود آن که توان مالی برای پرداخت کردن نفقه فرزند را داشت ، ولی این کار را نکرد و به عبارتی امتناع کرد ، مرتکب جرم شده و بر طبق قانون مجازات اسلامی ، پدر مجازات می شود .

موسسه حقوقی تهران طلاق ، با بیش تر از دوازده سال سابقه در زمینه حل و فصل مسائل حقوق خانواده ، آماده ارائه انواع خدمات در این زمینه ، به عموم مردم است .

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا