مشاوره رایگان

(ساعات اداری)حضانت

وکیل حضانت اهواز

وکیل حضانت اهواز ، وکیلی متخصص و کارکشته است که در زمینه حضانت فرزند و دیگر مسائل حقوق خانواده ، سال ها فعالیت کرده و در واقع در این زمینه پرونده های کثیری داشته است . از این رو می تواند به هر یک از مراجعه کنندگان خود ، خدماتی مثل : مشاوره حقوقی ، ارائه دهد . برای آشنایی از خدمات وکیل حضانت اهواز ، تا انتهای این نوشته را مطالعه نمایید .

وکیل حضانت اهواز ، می‌ تواند پیش از طرح هر بحثی ، به هر یک از مراجعه کنندگان خود ذکر کند که : بر طبق نص‌ صریح قانون ، حضانت و نگه داری کردن از فرزند یا فرزندان ، حق و تکلیف مادر و پدر کودک است . بنابراین وقتی والدین در منزلی واحد زندگی می کنند ، این نگهداری و حضانت با هر دو آن ها خواهد بود ، ولی به محض جدایی و طلاق ، حضانت فرزند بر طبق قانون یا بر طبق توافق زن و مرد تعیین می شود .

نکته حائز اهمیت در خصوص حضانت فرزند این امر است که : وقتی حضانت فرزند به عنوان مثال با مادر است ، مادر این حق را ندارد که پدر فرزند را از دیدن کودکش محروم کند ( و بر عکس ) . بنابراین حضانت فرزند با هر یک از والدین که باشد ، والد دیگر این حق را خواهد داشت که فرزند خود را ملاقات نماید . حال وکیل حضانت اهواز باید در ادامه به این نکته بپردازد که : وقتی والدین کودک از یک دیگر جدا شوند ، در چنین صورتی اگر والدین دارای فرزندی باشند که زیر ۷ سال است ، حضانت از آن فرزند بر طبق متن قانون با مادرش می باشد .

و وقتی که به ۷ سالگی رسید تا سن بلوغ شرعی ،‌ حضانت آن فرزند با پدرش خواهد بود . لازم به ذکر است که : از بدو تولد تا وقتی که کودک به ۷ سالگی می‌ رسد ، هیچ تفاوتی نمی کند که فرزند حاصل از ازدواج زوجه و زوج ، پسر باشد و یا دختر در هر صورتی حضانت او با مادر است . اما پس از ۷ سالگی تنها در این صورت بین پسر یا دختر بودن فرزند تفاوت است که ، دختر در ۹ سالگی و پسر در پانزده سالگی به بلوغ شرعی ، می رسد .

وکیل حضانت فرزند ، می تواند موارد متعددی‌ را به هر یک از زوجین ذکر کند که در آن صورت حضانت از والد عهده دار حضانت ، سلب خواهد شد . مواردی مثل : مبتلا شدن والد عهده دار حضانت به جنون یا دیگر بیماری های روانی ، اعتیاد والد عهده دار حضانت ، مشهور بودن به فحشا و یا حتی به فساد اخلاقی ، سوء استفاده کردن والد عهده دار حضانت از فرزند خود و به کار گیری او در مشاغلی که غیر قانونی و همچنین غیر اخلاقی هستند مثل تکدی گری ، و … ، کتک زدن فرزند توسط والد عهده دار حضانت به طور مکرر و نامتعارف ، و … .

نکته دیگری که ممکن است در خصوص حضانت فرزند ، وکیل حضانت اهواز ذکر کند این امر است که : بحث حضانت ، تنها زمانی که والدین کودک از هم جدا شده باشند مطرح نمی شود ، و در واقع وقتی یکی از والدین فوت کرده باشد ، در چنین شرایطی نیز بحث حضانت از فرزند مطرح خواهد شد . بنابراین در مواقعی که یکی از والدین کودک ، مثلا پدر کودک فوت می کند ، حضانت کودک از این به بعد با مادرش خواهد بود .

لازم‌ به ذکر است که وکیل حضانت اهواز ، همان طور که اشاره شد خدمات قابل توجهی به هر یک از مراجعه کنندگان ارائه می دهد ، بنابراین افراد می توانند قبل از هر اقدامی با وکیل حضانت اهواز ، مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و دنبال بهترین راه حل باشند .

موسسه حقوقی معروف تهران طلاق ، دارای کادری حرفه ای و زبده از وکلا و مشاورین حقوقی متخصص و با تجربه می باشد ، که در زمینه حضانت از فرزند و شرایط سلب حضانت و دیگر مسائل حقوق خانواده ، سال ها فعالیت کرده و می کنند . به طوری که می توان امور خود را به وکلای این موسسه حقوقی پر مخاطب با خاطر آسوده  سپرد .

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا