مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • نفقه

  وکیل نفقه تبریز + بهترین وکیل نفقه

  از جمله حقوق زوجه ( زن ) در عقد نکاح دائم ، می توان به نفقه اشاره کرد . ( در عقد نکاح موقت یا همان صیغه ، به زن نفقه تعلق نمی گیرد . مگر آن که بین زوجین در این خصوص توافق شده باشد ) .

  در اصطلاح حقوقی نفقه عبارت است از : هر آن چیزی که شخص برای زندگی کردن به آن احتیاج دارد ، همچون : مسکن ، خوراک ، اثاث منزل ، پوشاک ، و …. . بر طبق مضمون ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی : همین که عقد نکاح دائم به طور صحت بین زوج و زوجه واقع شد ، بین زوجین روابط زوجیت شکل می گیرد و در نتیجه تکالیف و حقوق زوجین در برابر همدیگر‌ ، بر قرار می شود . برای آن که به زوجه نفقه تعلق بگیرد ، لازم است که دو شرط رعایت شود .

  شرط اول : این امر است که همان طور که در فوق نیز ذکر شد ، در عقد نکاح دائم ( بر طبق مضمون ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی ) ، نفقه به زن تعلق می گیرد و مرد باید نفقه همسرش را بپردازد .

   شرط دوم این که : زوجه حتما باید از زوج تمکین کرده باشد . در واقع اگر‌ زن از همسرش تمکین نکرده باشد ، به او ( زن ) ناشزه خواهند گفت و به زن ناشزه نفقه تعلق نخواهد گرفت ، و در نتیجه در چنین صورتی پرداختن نفقه زن ، از عهده مرد ساقط خواهد شد .

  البته در این خصوص باید ذکر کرد که ، گاهی اوقات حالتی پیش‌ می آید که تمکین کردن زن از مرد و زندگی مشترک با مرد ، برای زن ضرر مالی ، بدنی و یا حتی شرافتی دارد ( البته زن باید این امر‌‌ را ثابت کند ) ، در چنین صورتی دادگاه مربوطه ( دادگاه خانواده ) ، زوجه را به تمکین محکوم نخواهد کرد و در نتیجه در این صورت ، تمکین نکردن زن از مرد منجر به از بین رفتن نفقه او ( زوجه ) ، نخواهد شد .

  در خصوص میزان نفقه ، باید ذکر‌ کرد که قانون گذار میزان دقیقی برای نفقه در قانون مشخص نکرده است . و در واقع میزان تعیین نفقه زوجه به عوامل مختلفی بستگی دارد . از جمله این عوامل می توان به مواردی همچون : تحصیلات زوجه ، شان خانوادگی ( خانواده پدری ) زوجه ، و … اشاره کرد . ( که در واقع با توجه به نظر کارشناس ، دادگاه خانواده در این خصوص حکم مقتضی صادر خواهد کرد ) .

  از آن جایی که بسیاری از افراد ، از قوانین اطلاع درستی ندارند به همین سبب ، بهتر است پیش از هر گونه اقدامی با یک وکیل که در این زمینه ( نفقه ) تجربه و دانش کافی دارد ، مشورت کنند . افراد می توانند در هر شهری که هستند از بهترین وکلا در خصوص مشکلات خود ، کمک بگیرند .

  وکیل نفقه تبریز ، می تواند در خصوص نفقه زوجه ، نحوه مطالبه نفقه ، طرح دعوای کیفری ، طرح دعوای حقوقی نفقه ، و … به موکل خود در این زمینه کمک قابل توجهی کند . چرا که ، نفقه از جمله دعاوی می باشد که زن می تواند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری ، در این خصوص طرح دعوا کند ‌.

  همچنین لازم به ذکر‌ است که در دوران عقد نیز ، زوج موظف است که نفقه همسرش را بپردازد ( اگر زوج و زوجه در دوران عقد ، با یک دیگر رابطه زناشویی بر قرار کرده باشند ، یا حتی اگر زوجه به زوج اعلام آمادگی برای زندگی زناشویی را کرده باشد ، و یا حتی در صورتی که زوجه از حق حبس استفاده کرده باشد.

  به این معنا که : اگر مهریه زن حال باشد ( عندالمطالبه ) و زن از همسرش مهریه اش را مطالبه نموده باشد ، تا هنگامی که مرد مهریه زن را به طور تمام و کمال نپرداخته است ، زوجه می تواند از نزدیکی با زوج امتناع کند ) .

  بنابراین این امور و اموری از این قبیل را ، وکیل نفقه تبریز می تواند به موکل خود گوشزد کند و در این راستا به او کمک شایانی ، کند .

   بهترین وکیل نفقه : 

   در هر شغلی معمولا افرادی وجود دارند  که در حرفه خود بهترین می باشند و بالاترین سطح کیفیت را در کار خود ارائه می دهند. برای وکالت در پرونده های  نفقه و خانواده نیز معمولا بهترین وکلا وجود دارند .

   بهترین وکیل نفقه فردی می باشد که دارای احاطع و تسلط کامل بر حقوق خانواده در سطح مراجع قضائی می باشد و  در صورتی که شما به هر دلیلی در این رابطه اقدام به ارائه پرونده خود به وی بنمایید ، وی با انجام اقدامات قانونی و همچنین استفاده از جزئیات و استنادات سریع .می تواند در جلسات دادرسی قاضی را به صدور حکم به نفع شما  قانع نماید .

    اما بهترین وکیل نفقه را باید از کجا پیدا نماییم  ؟ ای سوالی می باشد که ممکن است برای بسیاری از شما پیش بیاید. به صورت کلی   بهترین وکلا معمولا در گروههای معتبر حقوقی مشغول به فعالیت می باشند و دارای سابقه کاری بالایی بوده و همچنین  در این مورد قادر هستند  به  سرعت جریان پرونده را حل نمایند .

   اگر شما نیز در این رابطه  دارای مشکلی می باشید می توانید با گروه تخصصی تهران  تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره تخصصی و رایگان در صورت نیاز پرونده خود را نیز به وکلای حرفه ای بسپارید .

   

  وکیل تهران طلاق آماده ارائه مشاوره در زمینه طلاق ،مهریه ،اجرت المثل و… می باشد. وکیل طلاق ،وکیل مهریه ،وکیل طلاق توافقی  و… از وکلای قهار با سابقه درخشان می باشند .

  وکیل نفقه تبریز وکیل نفقه تبریز انلاین وکیل نفقه تبریز است وکیل نفقه تبریز اصفهان وکیل نفقه تبریز الوکاله وکیل نفقه تبریز به عهده کیست وکیل نفقه تبریز با کیست وکیل نفقه تبریز برای طلاق وکیل نفقه تبریز برای مهریه وکیل نفقه تبریز برای وکیل 
  5/5 - (1 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا