مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • طلاق از طرف مرد

   

  بسیاری می‌گویند که طلاق از طرف مرد معمولاً پروسه آسانی دارد و خیلی زود به نتیجه می‌رسد. درصورتی‌که چنین نیست. در مواردی که مرد نتواند حق‌وحقوق زن را تمام‌وکمال پرداخت کند و یا در مورد پرداخت مهریه مشکل وجود داشته باشد و حتی زن نسبت به رأی دادگاه اعتراض کند. این مدت‌زمان طولانی‌تر خواهد شد. اما یک سؤال مهم: آیا نیاز به وکیل برای طلاق از طرف مرد وجود خواهد داشت؟ مگر تمامی این مراحل به‌صورت قانونی قابل انجام نیست. پس چرا هر چه در اینترنت جستجو می‌کنیم گفته می‌شود که ادله موجه و خاصی برای طلاق از طرف مرد بر خلاف طلاق از طرف زن که حتماً دلیل می‌خواهد وجود ندارد. به نظر می‌رسد که آسان باشد!

  اجازه دهید این‌طور توضیح دهیم که در نهایت ممکن است صیغه طلاق جاری شود. اما بسیاری از زوجین بیش از یک سال درگیر پرونده می‌شوند. ضمن این که مشاوره‌های بهزیستی علاوه بر صرف زمان موجب به بار آمدن هزینه زیادی نیز برای شما خواهد شد.

  در نهایت اگر مردی هستید که قصد طلاق از همسر خود را دارید بهتر است که به مسئله تغییرات قانون طلاق در سال 1400 دقت کنید.

  وکیل طلاق از طرف مرد

  اما وکیل در طلاق از طرف مرد چه نقشی خواهد داشت؟ آیا ضرورتی وجود دارد که برای طلاق از طرف مرد وکیل انتخاب شود؟ در واقع شما نخست باید با مدارک لازم برای طلاق از طرف مرد آشنایی داشته باشید. اما این مدارک شامل چه مواردی خواهند بود؟

  اصل شناسنامه و کارت ملی برای مرد (در صورت در دسترس نبودن کارت ملی صرفاً اطلاع شماره ملی کافی است)

  اصل سند و یا قباله ازدواج (درصورتی‌که سند ازدواج شما در دسترس نباشد. نیاز است که نسبت به حضور در دفترخانه‌ای که ازدواج شما در آن جاری شده است اقدام کنید و سپس رونوشتی از آن را دریافت کنید.)

  این مراجع معمولاً در مدت‌زمان کوتاهی رونوشت را برای شما ارسال خواهند کرد. پس از آن شرطی که از سوی قوانین مدنی جمهوری اسلامی اعلام شده است و می‌تواند بر اساس آن زن خود را طلاق دهد، بالغ، عاقل، قاصد و مختار بودن است. اما قاصد و مختار بودن به چه معناست؟ بسیاری از افراد ممکن است دچار بیماری‌ها و مشکلات روانی شوند. در نتیجه قادر به تصمیم‌گیری نیستند. یا این که تحت تأثیر دیگران ممکن است قصد طلاق داشته باشند. این موارد معمولاً نیاز به اثبات ندارد.

  اما اگر از طرف زوجه گزارش شود که مرد دچار مشکل است. حتماً توسط پزشکی قانونی و یا پزشک معتمد مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نهایت اگر شخص مجنون یا دیوانه باشد و با اکراه اقدام به طلاق کند. در صورت صدور حکم شرعی نبوده و دارابودن تمامی این شرایط ضروری است.

  بهترین وکیل طلاق از طرف مرد

  خوب قصد پاسخ‌دادن به یک سؤال مهم دیگر را داریم. در نهایت بهترین و مجرب‌ترین وکیل برای طلاق از طرف مرد کیست؟ چه کسی می‌تواند واقعاً پرونده شما را در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه برساند؟ خوب وکلایی که در زمینه خانواده و دادگاه‌های خانواده فعالیت کرده‌اند. در این پرونده‌ها نیز زبردست‌تر هستند. در واقع آن‌ها نسبت به وکلای دیگر شرط تجربه را دارند و شاید صدبار پرونده‌های این‌چنینی را طی کرده باشند. تفاوتی ندارد که طلاق از طرف مرد است یا زن. در نهایت سه شرط مهم وجود دارد که انتخاب وکیل از طرف شخص حقیقی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هزینه، سرعت انجام کار و عدم بروز مشکل در مورد پرداخت مهریه، نفقه و…

  بسیاری از عزیزان پرسشی در مورد نحوه دریافت طلاق غیابی از طرف مرد را دارند. در این صورت مواردی وجود دارد که حتماً باید به آن‌ها توجه کنید. در واقع هیچ تفاوتی میان طلاق با حضور زوجه و طلاق از طرف مرد به‌صورت غیابی وجود ندارد. صرفاً مردی تواند طلاق دهد و در نهایت از طرف دادگاه مکلف خواهد بود که تمامی حق‌وحقوق زن از جمله مهریه را پرداخت کند. البته اگر زن از طلاق خود مطلع نباشد. می‌تواند نسبت به آن اعتراض کند. اما این هیچ خللی در روند طلاق ایجاد نمی‌کند. در نهایت حقوق خود را دریافت می‌کند و صیغه طلاق از سوی دادگاه تأیید و در نهایت پروسه آن در دفاتر ثبت انجام می‌شود. اگر قصد طلاق به‌صورت غیرحضوری و یا بدون حضور همسر را دارید بهتر است به یک مسئله مهم دقت کنید.

   بهترین وکیل طلاق از طرف مرد شخصی می باشد به حقوق خانواده و همچنین قوانین مدنی ، حمایت خانواده ، قوانین جزائی در این رابطه آشنایی کامل داشته و می تواند در این رابطه با استفاده از دانش حقوقی خود  وارد پرونده های  طلاق از طرف زوج شده و در این رابطه با استفاده از جزئیات  بسیار ریز حقوقی و همچنین با استفاده از دانش حقوقی خود در این رابطه می تواند  بهترین اقدامات را برای طلاق زوجه با کمترین هزینه برای مرد گرفته و در این رابطه می تواند در دادگاه خانواده  ضمن محکوم کردن زن  حقوقی قانونی وی را نیز که مرتبت می باشد  را  با بهترین شرایط برای مرد  در دادگاه معین می نماید.  مرد در این رابطه با خیال راحت و با سپردن امور  می تواند در سریعرتین زمان ممکن  به موضوع مورد نظر خود در این رابطه برسد.

  وکیل متخصص طلاق از طرف مرد

  معمولاً بهترین محل و دادگاه برای رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها و مطابق پیشنهاد وکلا مربوط به محل زندگی زن خواهد بود؛ بنابراین توجه کنید که حتماً این کار را در شهر و یا محلی انجام دهید که همسر شما در آن حضور دارد. در غیر این صورت پرونده بررسی نخواهد شد.

  سؤال مهمی پرسیده می‌شود که مربوط به مسئله حضانت خواهد بود. بسیاری از مردان می‌خواهند بدانند که پس از درخواست طلاق از طرف مرد حضانت بچه با چه کسی خواهد بود؟ خوب بارها گفته‌ایم که بر اساس قوانین حضانت با مادر از شیرخوارگی تا هفت‌سالگی خواهد بود. پس از آن نگه‌داری بچه بر عهده مرد تا سن بلوغ برای دختران 9 و برای پسران 15 سال خواهد بود. در ادامه فرزند شماست که تصمیم می‌گیرد با چه کسی زندگی کند. البته شروطی وجود دارد که بر اساس آن مرد، می‌تواند حضانت را از زن بگیرد که نیازمند بررسی‌های دقیق از سوی وکیل خواهد بود. ضمن این که دلایل زیاد و راهکارهای بسیاری وجود دارد که وکیل طلاق با بررسی آن‌ها می‌تواند عملیات دریافت حضانت و یا انتقال آن را آسان‌تر کند. مواردی چون اعتیاد، سوءرفتار و اختلالات روانی.

  وکیل تضمینی طلاق از طرف مرد

  در مورد مهریه نیز مسئله مهمی وجود دارد و آن هم مربوط به نحوه و شرایط زمانی دریافت طلاق خواهد بود. اگر زن باکره باشد نصف مهریه به او تعلق خواهد گرفت. حتی اگر زیر یک سقف زندگی کرده باشند تفاوتی در این مسئله به وجود نمی‌آید. اما اگر حتی زیر یک سقف نرفته باشند و زن باکرگی خود را ازدست‌داده باشد. نیاز است که کل مهریه به او پرداخت شود. در این مورد گواهی از سوی پزشکی قانونی از سوی دادگاه درخواست خواهد شد.

  درصورتی‌که طلاق از طرف مرد باشد. مهریه عندالمطالبه خواهد بود و باید کل آن را پرداخت کند. بنا به تشخیص دادگاه وضعیت مالی او از سوی اداره مرجع مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت مرد، می‌تواند در صورت عدم توان و تمکن مالی آن را به‌صورت قسط پرداخت کند. رقم این قسط نیز به تشخیص دادگاه خواهد بود. درصورتی‌که مهریه عندالاستطاعه باشد لازم است که زن قدرت و توان مالی مرد را اثبات کند تا بتواند آن را دریافت کند. بعلاوه این که در صورت طلاق از طرف مرد و ازدواج مجدد زن، باید نصف مهریه کامل به نرخ همان زمان پرداخت گردد.

  مزایای وکیل طلاق برای مردان

  درصورتی‌که برای طلاق از طرف مرد وکیل بگیرید. چند مزیت کلی برای شما خواهد داشت. نخست: این امکان را دارید در جلسه‌های دادگاه حضور نداشته باشید. پس از آن اجرای حکم طلاق و حتی انجام آن در دفترخانه به‌صورت غیرحضوری قابل انجام خواهد بود. برای مردانی که قصد طلاق فوری غیرحضوری دارند و خارج از ایران هستند. این گزینه مناسبی است. ضمن این که نحوه پرداخت حقوق توسط وکیل نیز با رعایت مصلحت و شرایط مالی مرد انجام می‌پذیرد. خوب در مواردی که مردان بخواهند زوجه را طلاق دهند. معمولاً این نگرانی را دارند که تمامی اموال آن‌ها مصادره شده و نتوانند کاری کنند.

  مؤسسه تهران طلاق در این مورد نیز مشاوره‌های دقیق و حرفه‌ای را به شما ارائه می‌دهد. در واقع در کمترین زمان ممکن نتیجه می‌گیرید. فراتر از آن شما حتی نیازی به مراجعه حضوری به دفتر وکیل را ندارید. مگر در شرایطی که قصد استفاده از شیوه طلاق توافقی را داشته باشید. توجه کنید که در صورت عدم استفاده از وکیل پروسه طلاق شما بنا به اعتراضاتی که زن حق آن‌ها را دارد. ممکن است از چهارتا شش ماه و یا حتی در برخی پرونده‌ها بیش از یک سال نیز به طول بیانجامد.

  اگر زن راضی به طلاق نباشد

  اصل دیگر این است که زن بهتر است که در شرایط طلاق یک‌طرفه راضی باشد. چون این موضوع باعث کاهش مدت‌زمان صدور گواهی عدم سازش از سوی دادگاه خواهد شد. درصورتی‌که زن حق قانونی دارد در موارد معمول نسبت به‌حکم و یا تصمیم همسر خود اعتراض کند. طلاق از طرف مرد یک سری وظایف را برای او به بار خواهد آورد. مواردی چون شرط تنصیف اموال، مهریه، حضانت، نفقه، نحله و اجرت‌المثل حتماً باید پرداخت شود حتی اگر زن خیانت کرده باشد و یا هر مشکل دیگری نظیر سوءرفتار و یا اختلالات روحی داشته باشد.

  مراحل طلاق از طرف مرد به این صورت است که، رای باید توسط سه ارگان صادر گردد، دادگاه بدوی که اولین مرحله است و دادخواست را دریافت می‌کند. پس از آن دادگاه تجدیدنظر استان و در نهایت دیوان عالی کشور. در این وضعیت حتی بدون دلیل موجه نیز امکان صدور این حکم وجود دارد. اما مشکل اینجاست که اگر زن مخالف طلاق باشد می‌تواند رای نهایی را به تعویق بیندازد. در این وضعیت سؤال می‌شود که آیا واقعاً در طلاق از طرف مرد اعتراض زن اثیری خواهد داشت؟ ممکن است رای برگردد؟

  خوب مسلم است که حق طلاق و اختیار آن با مرد است. در هر شرایط حتی اگر زن هیچ مشکلی در زندگی خود نبیند. رای نهایی منجر به گواهی عدم سازش خواهد شد. در این وضعیت زن صرفاً می‌تواند حقوق خود را تمام‌وکمال دریافت کند و قوانین مدنی در این مورد هیچ محدودیت اعمال نمی‌کند. حتی اگر زن دچار قتل و یا جرم شود. می‌تواند از طریق دادگاه و به‌صورت غیرحضوری نسبت به دریافت مهریه خود اقدام نماید.

   

  طلاق از طرف مرد
  معایب طلاق از طرف مرد
  مراحل طلاق از طرف مرد
  درخواست طلاق از طرف مرد
  نمونه دادخواست طلاق از طرف مرد
  دادخواست طلاق از طرف مرد
  تفاوت درخواست طلاق از طرف مرد یا زن
  هزینه وکیل برای طلاق از طرف مرد
  مدارک لازم برای درخواست طلاق از طرف مرد
  مدت زمان طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد اگر زن راضی نباشد
  طلاق از طرف مرد اعسار
  طلاق از طرف مرد چگونه است
  طلاق از طرف مرد و اعسار
  اگر طلاق از طرف مرد باشد چقدر طول میکشد
  اگر طلاق از طرف مرد باشد مهریه تعلق میگیرد
  انواع طلاق از طرف مرد
  اگر درخواست طلاق از طرف مرد باشد
  طلاق از طرف مرد بدون رضایت زن
  طلاق از طرف مرد با وکیل
  طلاق از طرف مرد به چه صورت است
  طلاق از طرف مرد باشد
  وکالت طلاق از طرف مرد به زن
  وقتی طلاق از طرف مرد باشد
  طلاق از طرف مرد و پرداخت مهریه
  طلاق از طرف مرد بدون پرداخت مهریه
  پروسه طلاق از طرف مرد
  پروسه طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد
  پیشنهاد طلاق از طرف مرد
  پیش پرداخت مهریه طلاق از طرف مرد نی نی سایت
  پس گرفتن درخواست طلاق از طرف مرد
  دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد و تقسیط مهریه
  نمونه دادخواست طلاق از طرف مرد توسط وکیل
  طلاق یک طرفه از طرف مرد تبادل
  تقاضای طلاق از طرف مرد
  تهدید به طلاق از طرف مرد
  دادخواست طلاق توافقی از طرف مرد
  سریع ترین راه طلاق از طرف مرد
  ثبت طلاق از طرف مرد
  قانون جدید طلاق از طرف مرد
  شرایط جدید طلاق از طرف مرد
  جلسه اول طلاق از طرف مرد
  جلسه اول دادگاه طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد چیست
  درخواست طلاق از طرف مرد چقدر زمان میبرد
  چگونگی طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد
  طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد نی نی سایت
  طلاق غیابی از طرف مرد چگونه است
  در صورت طلاق از طرف مرد مهریه چگونه پرداخت میشود
  دادخواست طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد
  طلاق از طرف مرد چند ماه طول میکشد
  طلاق از طرف مرد چه مدت طول میکشد
  مدت زمان طلاق از طرف مرد چقدر است
  طلاق از طرف مرد و حقوق زن
  حق طلاق از طرف مرد
  نمونه حکم طلاق از طرف مرد
  حقوق زن در طلاق از طرف مرد
  حق و حقوق زن در طلاق از طرف مرد
  حکم طلاق از طرف مرد
  حق الوکاله طلاق از طرف مرد
  حکم درخواست طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد بدون حضور زن
  دادن حق طلاق به زن از طرف مرد
  تعبیر خواب درخواست طلاق از طرف مرد
  مراحل درخواست طلاق از طرف مرد
  خواندن صیغه طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد در دوران عقد
  طلاق از طرف مرد بدون دلیل
  طلاق از طرف مرد چه شرایطی دارد
  درخواست طلاق از طرف مرد نی نی سایت
  دادخواست طلاق از طرف مرد با مهریه عندالاستطاعه
  درخواست طلاق از طرف مرد و اعسار
  دلایل طلاق از طرف مرد
  دادخواست طلاق از طرف مرد نمونه
  در طلاق از طرف مرد
  در صورت طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد ذهنی
  طلاق از طرف مرد ذخیره میشود
  طلاق از طرف مرد ذلیل
  روند طلاق از طرف مرد
  طلاق رجعی از طرف مرد
  رای طلاق از طرف مرد
  نمونه رای طلاق از طرف مرد
  بهترین راه طلاق از طرف مرد
  روش های طلاق از طرف مرد
  اعتراض به رای طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد چقدر زمان میبرد
  طلاق از طرف مرد چقدر زمان میبره
  طلاق از طرف مرد ژاپنی
  طلاق از طرف مرد ژاپنی نی نی سایت
  طلاق از طرف مرد چند سال طول میکشد
  طلاق از طرف مرد نی نی سایت
  طلاق سریع از طرف مرد
  سایت طلاق از طرف مرد
  طلاق یک طرفه از طرف مرد نی نی سایت
  سوالات قاضی در دادگاه طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد و شرایط پرداخت مهریه
  شرایط طلاق از طرف مرد در دوران عقد
  شروط طلاق از طرف مرد
  شرایط طلاق غیابی از طرف مرد
  صیغه طلاق از طرف مرد
  دادگاه صالح طلاق از طرف مرد
  دادگاه صالح برای طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد ضرر دارد
  طلاق از طرف مرد ضعیف است
  طلاق از طرف مرد ضعیف میشود
  طلاق از طرف مرد ضمانت
  طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشه
  طلاق یک طرفه از طرف مرد
  عواقب طلاق از طرف مرد
  عواقب درخواست طلاق از طرف مرد
  مهریه عندالاستطاعه در طلاق از طرف مرد
  طلاق غیابی از طرف مرد
  طلاق غیابی از طرف مرد چقدر طول میکشد
  مراحل طلاق غیابی از طرف مرد
  نمونه دادخواست طلاق غیابی از طرف مرد
  مدت زمان طلاق غیابی از طرف مرد
  فرایند طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد
  فیلم طلاق از طرف مرد
  فرم درخواست طلاق از طرف مرد
  فرم ورد دادخواست طلاق از طرف مرد
  قانون طلاق از طرف مرد
  مراحل قانونی طلاق از طرف مرد
  انتقال اموال قبل از دادخواست طلاق از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد چقدر طول می کشد
  برای درخواست طلاق از طرف مرد باید کجا رفت
  گرفتن طلاق از طرف مرد
  لایحه طلاق از طرف مرد
  لایحه درخواست طلاق از طرف مرد
  مدارک لازم برای طلاق از طرف مرد
  برای دادخواست طلاق از طرف مرد چه مدارکی لازم است
  طلاق از طرف مرد و مهریه
  طلاق از طرف مرد بدون مهریه
  طلاق یک طرفه از طرف مرد چقدر طول میکشد
  طلاق از طرف زن
  طلاق ازطرف مردچقدرطول میکشد
  طلاق از طرف مرد چه نام دارد
  طلاق از طرف مرد در دوران نامزدی
  طلاق ندادن از طرف مرد
  نوع طلاق از طرف مرد
  دادخواست طلاق از طرف مرد و مهریه
  وکالت طلاق از طرف مرد
  هزینه وکالت طلاق از طرف مرد
  تقسیط مهریه و طلاق از طرف مرد
  درخواست طلاق از طرف مرد و مهریه
  مزایا و معایب طلاق از طرف مرد
  هزینه طلاق از طرف مرد
  راه های طلاق از طرف مرد
  درخواست طلاق از طرف مرد یا زن
  هزینه ی دادخواست طلاق از طرف مرد
  برای طلاق یک طرفه از طرف مرد
  طلاق از طرف مرد 1401
  دکمه بازگشت به بالا