مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه + وکیل تضمینی رفع توقیف

  چگونگی-رفع-توقیف-خودرو-برای-مهریه

  تماس با تهران طلاق

  تهران طلاق بزرگترین گروه وکلای تخصصی خنواده طلاق و مهریه 

  از جمله لایحه های کاربردی ، عبارت است از  لایحه رفع توقیف خودرو بابت مهریه  . پس از آن که ، ازدواج بین زوج و زوجه به صورت صحیح واقع شد ، درست از زمان انعقاد عقد ، مهریه از حقوق قطعی زن محسوب خواهد شد و او ( زن ) ، خواهد توانست در هر زمانی اعم از : حین زندگی زناشویی ،  یا همزمان یا بعد از تقدیم لایحه طلاق ، لایحه مطالبه مهریه را نیز ، تنظیم کند ، چرا که مهریه چه در عقد دائم و چه در عقد موقت ، حق زوجه محسوب می شود و به همین سبب ،‌ می تواند مهریه اش را از زوج درخواست کند .

  اگر‌ مهریه زوجه ، عندالمطالبه باشد که هر زمان که زوجه درخواست کند ، زوج باید مهریه او را بپردازد ، ولی اگر مهریه زوجه عندالاستطاعه بود ، در این صورت زوجه باید تا هنگامی که زوج ، توانایی برای پرداخت مهریه او را داشته باشد ، صبر کند . البته باید افزود که ، دادگاه نیز برای حمایت کردن از زوج ، مدتی را برای او تعیین می کند و یا حتی ، مهریه زوجه را قسط بندی می کند .

  اما اگر زوج به دستور دادگاه و پرداخت مهریه زوجه ، توجه نکرد و با این که توانایی پرداخت مهریه را داشت ، ولی مهریه زوجه را نپرداخت ، در این صورت زوجه می تواند درخواست توقیف اموال او ( زوج ) ، را بدهد . که این اموال شامل : خانه ، ماشین ، و … می شود .

  در صورتی که زوجه ، اقدام به توقیف خودرو زوج ( برای مطالبه مهریه اش )  کند ؛ چنانچه خودرو توقیف شده زوج ، مطابق بند پنج ماده بیست و چهار قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، باشد و مصداق مستثنیات دین شناخته شود ( بند پنج ماه بیست و چهار : ابزار کار فروشندگان و کشاورزان و دیگر مشاغلی که ، برای تامین نیاز های زندگی خود به این ابزار نیاز دارند ، یعنی این وسایل وسایلی هستند که شخص با آن ها زندگی خود و خانواده اش را ، می گذراند ) ، در این حالت امکان رفع توقیف خودرو زوج ، خواهد بود .

  پس از توقیف خودرو ، ( زوج با در دست داشتن مدارک و ارائه دادخواست ) ، باید اثبات کند که خودرو توقیف شده ، وسیله امرار معاش او بوده است ، و از طریق آن کسب درآمد و امرار معاش می کرده  و حال که خودرو او بابت مهریه زوجه توقیف شده ، دیگر درآمدی ندارد ( به عنوان مثال ، زوج می تواند بگوید که راننده تاکسی یا تاکسی های اینترنتی همچون : تپسی ، اسنپ ، و … بوده و شغل دیگری نیز ندارد ، در این صورت با اثبات این موضوع ، دادگاه حکم‌ به رفع توقیف او ( زوج ) خواهد داد ) ، امکان رفع توقیف خودرو ، خواهد بود . 

  البته باید افزود که : خودرو توقیف شده زوج ، نباید به هیچ عنوان از نظر عرفی ، خودرویی گران قیمت باشد و اگر خودرو زوج از جمله خودرو های گران قیمت باشد ، و برای مثال مهریه زوجه حدود یک میلیارد تومان باشد و قیمت خودرو زوج دو میلیارد تومان باشد ، در این صورت خودرو زوج فروخته می شود و مهریه زوجه ، تمام و کمال به او پرداخته می شود ، و آن چه که از فروش خودرو باقی مانده است ، به زوج داده می شود .

  ( البته لازم به ذکر است که ، قانون به طور صریح ذکر نکرده است که خودرو ، جزء‌ مستثنیات دین محسوب می شود یا نه ؟ و اثبات این قضیه با زوج یا وکیل قانونی او می باشد ) . بنابراین زوج می تواند با درخواست از دادگاه مربوطه ، به رفع توقیف خود ( با شرایط مذکور ) بپردازد .

  بهتر است برای نوشتن لایحه رفع توقیف خودرو ، از مواد قانونی استفاده شود تا نتیجه ای عالی ، حاصل شود . از دیگر موادی که می توان در این خصوص ذکر کرد ، ماده شش قانون  نحوه اجرای محکومیت های مالی ، می باشد . که بر طبق تبصره این قانون که بیان می کند (( ناتوانی در دسترسی به مال ، به معنی عدم وجود مال می باشد ، و اثبات این موضوع به عهده شخص معسر ( در این جا زوج ) می باشد )) ، زوج باید اعسار خود را در خصوص پرداخت مهریه زوجه ، ثابت کند .

  موسسه حقوقی  تهران طلاق در زمینه نفقه ،طلاق توافقی ،حضانت  و… مشاور و پشتیبان شما  تا رسیدن به نتیجه نهایی می باشد .وکلای این مجموعه شامل وکیل طلاق توافقی ،وکیل اجرت المثل ،وکیل حضانت و… می باشند . وکیل مهریه  این مجموعه با بیش از هزاراران پرونده موفق آماده مشاوره به صورت حضوری و آنلاین می باشد .

  چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه از طریق چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه از طرف چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه امام صادق چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه از کشور چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه اموال چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه اسنپ چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه از چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه از بابت مراحل رفع توقیف خودرو بابت مهریه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پاسپورت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پدر چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پدری چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پول چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پنج ساله چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه پرداخت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه تا چه زمانی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه توسط زن چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه توسط پدر چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه تبریز چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه توقیف چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ثابت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ثالث چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ثبتی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ثبت شده چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ثبت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه جدید چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه جانبازا چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه جبهه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه جانباز چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه جهت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه چقدر است چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه چیست چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه چگونه است چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حضرت زهرا چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حضرت فاطمه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حضرت چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حضرت علی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حقوق چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه حساب بانکی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه خانه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه خود چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه خواهران چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه خواهر چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه خمس چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه دوم چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه در ایران چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه دیگر چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه در ترکیه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه در سال چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه دادخواست چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه درخواست چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ذمه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ذبح چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ذاتی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ذیصل چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ذخیره چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه رفتن چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه رئیسی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه رایگان چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه رهبری چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه رهن چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه زن چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه زوجه چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه زوج چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ژاپن چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ژاپنی چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ژاله چگونگی رفع توقیف خودرو برای مهریه ژیمنا د 
   
  5/5 - (1 امتیاز)
  نوشته های تازه
  مشاوره-حقوقی-مهریه-در-تهران
  مدت-زمان--فرار-از-دین-مهریه-
  توقیف-ماشین-برای-مهریه-چقدر-طول-میکشد-‌؟
  وکیل-مهریه-در-شمال-تهران-
  اجرا-گذاشتن-مهریه-از-طریق-ثبت
  وکیل-پایه-یک-برای-مهریه-

  اشتراک گذاری

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا