مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • اجرت المثل زن خانه دار

  اجرت-المثل-زن-خانه-دار

  تماس با تهران طلاق

  تهران طلاق بزرگترین گروه وکلای تخصصی خنواده طلاق و مهریه 

  بسیاری از امور منزل را مرسوم است که زوجه انجام دهد ، اموری از قبیل : آشپزی کردن ، نظافت ، و …. . به تبع در صورتی که زن خانه دار باشد ، ممکن است تمام امور منزل را خود انجام دهد . حال با آن که انجام دادن این امور ، تکلیفی برای زن نیست و به همین سبب زن می تواند در شرایط به خصوصی ، اجرت المثل ایام زناشویی را از زوج مطالبه کند .

  در واقع بر طبق قانون ، عمل هر فردی محترم می باشد و برای آن می توان دستمزد و اجرت ، در نظر گرفت . بر طبق مضمون ماده ۳۳۶ قانون مدنی : هر فردی که بر طبق امر دیگری ،عملی را انجام دهد که در واقع بر طبق عرف برای انجام دادن آن عمل ، اجرت در نظر گرفته شده است و یا حتی آن فرد ، عادتا مهیای انجام دادن آن عمل باشد ، در چنین وضعیتی آن فرد مستحق خواهد بود تا اجرت کاری که انجام داده است را ، دریافت کند . مگر آن که مشخص شود فرد قصد تبرع داشته است .

  از جمله مصادیق اجرت المثل ، همان طور که در فوق نیز ذکر شد ؛ اجرت المثل زن خانه دار می باشد . که بحث اجرت المثل دارای احکام خاص خود است . بر طبق مضمون ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده :

  در صورتی که زن کار هایی را در خانه انجام دهد ، انجام دادن آن کار ها شرعاً به وظیفه او نباشد ، و آن کار ها بنا بر درخواست زوج ( مرد ) انجام داده باشد و قصد تبرع نداشته باشد به این معنا که آن امور را زن برای رضای خدا انجام نداده باشد . 

  این امر نیز برای دادگاه مربوطه اثبات گردد . در چنین وضعیتی کارشناس اموری را که زن انجام داده است را ، محاسبه خواهد کرد و پس از اعلام میزان اجرت المثل زن خانه دار ، مرد موظف خواهد بود که اجرت المثل ایام زوجیت همسرش را بپردازد .

  البته پرداختن اجرت المثل ، دارای شرایطی می باشد که از جمله این شرایط ، می توان به مواردی اشاره کرد : ۱ / شرط اول در خصوص دریافت اجرت المثل ، این امر است که درخواست طلاق از طرف زن نباشد ، یعنی مرد درخواست طلاق داده باشد . ( طلاق توافقی نیز نباشد ) .

  ۲ / دومین شرطی که می توان ذکر کرد این امر است که ، زوج به خاطر عدم تمکین زوجه و تخلف کردن زن از انجام دادن وظایف زناشویی ، درخواست طلاق نداده باشد  .

  ۳ / کار هایی که زن در خانه انجام داده است ، همچون : شستشو ، آشپزی ، و … حتما با درخواست و دستور مرد انجام گرفته باشد و زن این کار ها را برای رضای خدا یا به عبارت دیگر به رایگان ، انجام نداده باشد . بلکه قصد این‌ را داشته باشد که در ازای انجام دادن آن امور ، اجرت و نزد دریافت کند . ( به عنوان مثال : شیر دادن زن به فرزند حاصل از ازدواج با زوج ) .

  در خصوص مبلغ اجرت المثل باید افزود که : مبلغ اجرت المثل برای همه یکسان نیست و به تبع ، اجرت المثل هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود ( در هر پرونده قضایی با پرونده دیگر متفاوت است و بر طبق نظر کارشناس رسمی ، میزان و مبلغ اجرت المثل زوجه ، تعیین خواهد شد ) .

  اما نکته ای که حائز اهمیت است این امر می باشد که ، به تبع اجرت المثل زن خانه دار ، در مقایسه با زنی که شاغل است ، به مراتب بیش تر می‌ باشد . چرا که زن خانه دار زمان بیش تری را در منزل است و به کار های خانه می پردازد .

  برای تعیین میزان اجرت المثل ، عواملی همچون : شان خانوادگی زوجه ، تحصیلات زن ، شغل زوجه ، و … در نظر گرفته می‌ شود . ( لازم به ذکر است که مطالبه اجرت المثل منوط به طلاق نیست بلکه زن می تواند حتی پس از آن که مرد فوت کرد هم ، برای دریافت کردن اجرت المثل ایام زناشویی ، اقامه دعوا کند ) .

  وکیل اجره المثل زن خانه دار 

   تعیین اجره المثل زن خانه دار ممکن است برای برخی از افراد بسیار دشوار باشد زیرا با امور حقوقی اشنایی چندانی ندارند . برای همین امر اگر شما در این رابطه نیاز به وکلای متخصص و تضمینی در زمینه دریافت اجره المثل خود دارید می توانید در گروه تخصصی وکلای تهران  در این رابطه اقدام به قبول پرونده شما نموده و در انتها رای به الزام شوهر به پرداخت اجره المثل را خواهند داد .

  موسسه وکلای  تهران طلاق با داشتن وکلایی با تجربه آماده ارائه خدمات در زمینه طلاق ،طلاق توافقی ،مهریه و … می باشد .

  چنانچه قصد مشاوره در زمینه طلاق ،مهریه نفقه و… را دارید با موسسه تهران طلاق تماس بگیرید . و از مشاوره رایگان بهرمند شوید .موسسه تهران طلاق دارای وکلای باتجربه وکیل طلاق توافقی ،وکیل اجرت المثل ،وکیل خانواده و … می باشد . 

   

  اجرت المثل زن خانه دار اجرت المثل زن خانه دار نی نی سایت اجرت المثل زن خانه دار چقدر است اجرت المثل زن خانه دار به چه معناست اجرت المثل زن خانه دار به انگلیسی اجرت المثل زن خانه دار به چه صورت است اجرت المثل زن خانه دار به زبان ساده اجرت المثل زن خانه دار پروفایل اجرت المثل زن خانه دار تعیین جنسیت اجرت المثل زن خانه دار توسط مرد اجرت المثل زن خانه دار تعلق میگیرد اجرت المثل زن خانه دار ترک اجرت المثل زن خانه دار ثابت اجرت المثل زن خانه دار ثالث اجرت المثل زن خانه دار ثروت اجرت المثل زن خانه دار ثریا اجرت المثل زن خانه دار ثریا قاسمی اجرت المثل زن خانه دار جدید اجرت المثل زن خانه دار جعلی اجرت المثل زن خانه دار جای خالی است اجرت المثل زن خانه دار حرام است اجرت المثل زن خانه دار حقوقی اجرت المثل زن خانه دار حین خدمت اجرت المثل زن خانه دار حیوانات اجرت المثل زن خانه دار خامنه ای اجرت المثل زن خانه دار در سال ۱۴۰۰ اجرت المثل زن خانه دار در ایران اجرت المثل زن خانه دار در سال 1400 اجرت المثل زن خانه دار در ترکیه اجرت المثل زن خانه دار در اجرت المثل زن خانه دار ذهب اجرت المثل زن خانه دار ذات خراب اجرت المثل زن خانه دار را نام ببرید اجرت المثل زن خانه دار رهبر اجرت المثل زن خانه دار زمان شاه اجرت المثل زن خانه دار زوجه اجرت المثل زن خانه دار زوج اجرت المثل زن خانه دار ژیمناستیک اجرت المثل زن خانه دار ژاله اجرت المثل زن خانه دار سال ۱۴۰۰ اجرت المثل زن خانه دار سیستانی اجرت المثل زن خانه دار سنگین اجرت المثل زن خانه دار سال 1400 اجرت المثل زن خانه دار شدن اجرت المثل زن خانه دار شدم اجرت المثل زن خانه دار صوتی اجرت المثل زن خانه دار صحیح است اجرت المثل زن خانه دار ضرر دارد اجرت المثل زن خانه دار ضحاک اجرت المثل زن خانه دار طولانی اجرت المثل زن خانه دار طلاق گرفته اجرت المثل زن خانه دار طلا اجرت المثل زن خانه دار طلاق اجرت المثل زن خانه دار ظهیرالدوله اجرت المثل زن خانه دار علی دایی اجرت المثل زن خانه دار عکس اجرت المثل زن خانه دار غیر مجاز اجرت المثل زن خانه دار غیر قانونی اجرت المثل 
  5/5 - (1 امتیاز)
  نوشته های تازه
  اجرت-المثل-چقدر-است
  وکیل-اجرت-المثل-
  اجرت-المثل-زن-شاغل
  اجرت-المثل-در-طلاق
  اجرت-المثل-سی-سالگی

  اشتراک گذاری

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا