مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • حضانت

  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱

  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، مسئله ای پر‌ اهمیت است که ذهن افراد کثیری را درگیر خود کرده است . ممکن است این مسئله ، مشکل والدینی باشد که از هم جدا می شوند و یا به عبارتی مشکل افرادی باشد که ، والد دیگر از دنیا رفته است . برای آگاهی از حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ این متن را مطالعه کنید .

  قانون جدید حضانت فرزند پسر

  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، مسئله مهمی است که باید به آن بپردازیم . پیش از هر بحثی لازم است که ذکر شود ، حضانت فرزند حق و تکلیف والدین اوست . یعنی والدین باید از فرزند خود مراقبت و نگه داری کنند ، البته این مادامی است که والدین با هم زندگی می کنند در منزلی واحد ، ولی وقتی اختلافات به حدی زیاد می شود که دیگر والدین فرزند ، نمی توانند زندگی مشترکشان را ادامه دهند ، در این میان بحث حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، مطرح می شود .

  در خصوص این که حضانت پسر در سال ۱۴۰۱ ، با چه کسی است ؟ به دو صورت می توان پاسخ داد . در واقع یا والدین کودک با تصمیم و توافق هم ، از یک دیگر جدا می شوند ( طلاق توافقی ) ، یا به قدری کشمکش و اختلاف دارند ، که هیچ توافقی میان آن ها صورت نمی گیرد . در حالت اول ، یعنی زمانی که والدین با هم توافق می‌ کنند ، حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، بر طبق آن توافق تعیین می شود . اما اگر توافقی در کار نباشد ، در چنین صورتی حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، بر طبق نص قانون مدنی ، تعیین می شود .

  شرایط حضانت فرزند

  حال ممکن است برای عده ای ، این پرسش مطرح شود که نص قانون در این باره چه چیزی گفته است ؟ لازم به ذکر است که بر طبق نص صریح قانون مدنی ، حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، تا قبل از این که به ۷ سالگی برسد ، با مادر است . و پس از آن ، یعنی از ۷ سالگی تا سن بلوغ شرعی پسر یا همان ۱۵ سالگی ، حضانت فرزند با پدر می باشد .

  نکته بسیار مهمی که در این قسمت باید به آن اشاره کرد ، این امر است که عده ای گمان می کنند ، وقتی قانون گذار گفته به عنوان مثال : حضانت فرزند زیر ۷ سال با مادر است ، یا حضانت پسر بالای ۷ سال با پدر است ، دیگر آن والد حق دارد هر طور که می خواهد با فرزند خود ، برخورد کند .

  در حالی که به این صورت نیست و بر طبق نص صریح قانون ، هر کدام از والدین کودک که عهده دار حضانت از پسر می باشد ، اگر برای مثال : پسر خود را بار ها و بار ها مورد ضرب و جرح قرار دهد ، یا پسر خود را وادار کند که کار هایی غیر قانونی و غیر اخلاقی مثل تکدی گری یا قاچاق را ، انجام دهد ، یا پدر یا مادر به الکل ، قمار ، و یا مواد مخدر اعتیاد داشته باشند ، یا اصلا آن والد که عهده دار حضانت است به بیماری روانی یا جنون مبتلا شده باشد ، و …. حضانت از او سلب می شود و به والد دیگر داده خواهد شد .

  بنابراین باید افزود که : حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ، همچون سال های گذشته می باشد ، به این معنا که اگر والدین بر سر حضانت توافق کرده باشند که هیچ ، ولی اگر توافقی نشده باشد ، بر طبق آن چه که به صور صریح در قانون آمده است ، عمل می شود .

   وکیل حضانت :

   وکیل حضانت به طور کلی کیست و چه  اموری را می تواند در خصوص  دریافت حضانت فرزند شما به انجام برساند؟  در برخی از موارد افراد به دلیل شناختی که  از طرف مقابل خود دارند نمی توانند به هیچ وجه فرزند خود را به وی بسپارند.

  معمولا گرفتن حضانت و اثبات عدم  لیاقت نگهداری فرزند در خصوص طرف مقابل می تواند بسیار مهم باشد به همین دلیل ما براساس قانون حضانت در سال 1401 به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از وکیل متخصص حضانت برای سال 1401 استفاده نمایید تا بتوانید امورات فوق را  برای شما به انجام برساند.

  گروه تخصصی تهران طلاق یکی از بهترین گروههای  گروههای تخصصی وکالت در امور حضانت فرزندان میباشد و تاکنون توانسته اند تعداد بسیار زیادی از پرونده های بسیار پیچیده حضانت را   به نتیجه مطلوب برسانند.

  اگر شما نیز در این رابطه نیاز داید  که حضانت فرزند خود را در هر شرایطی دریافت نمایید می توانید با توجه به دانش و مهارت های تخصصی وکلای ما و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان در این زمینه ، با شماره تلفن های 09101362719 تماس گرفته و در این رابطه  امورات خود را  به ما بسپارید .

  وکلای موسسه حقوقی موفق و معروف تهران طلاق ، از برترین و با تجربه ترین و متخصص ترین وکلای تهران می باشند ، که در زمینه تمام مسائل موجود در حوزه حقوق خانواده ، فعالیت کردند و دارای پرونده های موفق بسیاری می باشند . به همین خاطر می توان با خیال راحت امور خود را به وکلای این موسسه حقوقی ، سپرد .

  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ از چه تاریخی
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ از نظر اسلام
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ از چه سالی
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ اپارات
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ اهل سنت
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ از هفت
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ بدون سانسور
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ با چه سالی
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ با مادر است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ بعد از هفت
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ پرداخت
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ پرداخت میشود
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ پاکستان
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ تا چه تاریخی
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ تا کی هست
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ تا چند روز است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ تا چند
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ثبت نام
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ثبت میشود
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ثبت احوال
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ثبت شده
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ ثبت نام ایران خودرو
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ جدیدترین
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ جواب
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ جدید
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ جدول
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ جدیدترین اخبار
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ چقدر است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ چه روزی است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ چند روز است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ چگونه است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ چند
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ حکم
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ حرام است
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ حذف میشود
  حضانت فرزند پسر در سال ۱۴۰۱ حضوری است
  2.7/5 - (3 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا