مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • دلایل طلاق زن + طلاق به درخواست زوجه

  دلایل-طلاق-زن

  تماس با تهران طلاق

  تهران طلاق بزرگترین گروه وکلای تخصصی خنواده طلاق و مهریه 

  دلایل طلاق زن ، یکی از بحث برانگیز ترین و مهم ترین مسائلی می باشد که می توان نکات حائز اهمیتی را در خصوص آن ، ذکر کرد . در واقع از آن جایی که طلاق ، حق زوج می باشد ممکن است این سوال پیش آید که آیا زوجه تحت هیچ شرایطی نمی تواند درخواست طلاق بدهد ؟ برای پاسخ به این سوال ، لازم است که این مطلب را تا پایان به خوبی مطالعه کنید .

  طلاق زن بدون دلیل

  همان طور که می دانید مرد می تواند بدون هیچ دلیل خاصی همسر خود را طلاق بدهد ، در حالی که زن برای درخواست طلاق دادن ، نیاز به یک‌ دلیل خاص و محکمه پسند ، دارد که قانون گذار به آن ها اشاره کرده است . در واقع اگر دلایل زوجه مورد قبول قاضی دادگاه مربوطه بود ، حکم طلاق به درخواست زوجه صادر می شود ، اما در غیر این صورت حکم‌ طلاق صادر نخواهد شد .

  از جمله مواردی که می توان در مورد دلایل طلاق زن اشاره کرد ، عبارت است از : شروط دوازده گانه ای که در عقدنامه ازدواج زوجین ذکر شده است ، در واقع زن می تواند با اثبات نمودن هر یک از این شروط ، از زوج طلاق بگیرد . این شروط عبارتند از :

  ۱ / پرداخت نکردن نفقه زن از سوی شوهر در مدت زمان ۶ ماه و این که نتوان شوهر را ملزم به پرداخت نمودن نفقه کرد و … ، ۲ / هر گونه سوء معاشرت و سوء رفتار شوهر با زن به اندازه ای که دیگر زوج نتواند به زندگی مشترک خود ادامه دهد ، ۳ / اگر شوهر به بیماری صعب العلاجی مبتلا شود که ادامه زندگی مشترک با او برای زوجه مخاطره آمیز باشد .

  ۴ / اگر شوهر به جنون مبتلا شود و بنا به دلایلی امکان فسخ نکاح نباشد ، ۵ / اگر شوهر مجددا و بدون اجازه همسر خود ، ازدواج کند . ۶ / اگر شوهر مفقودالاثر شود به گونه ای که ۶ ماه پس از آن که زوجه به دادگاه مراجعه کرد ، نیز پیدا نشود . ۷ / اگر شوهر پس از آن که پنج سال از زندگی مشترک گذشت ، عوارض جسمی و یا عقیم بودن ، صاحب فرزند نشود .

  ۸ / اگر شوهر اعتیاد زیان آور داشته باشد که باعث ایجاد خلل در زندگی مشترک زوج و زوجه شده باشد .‌و دیگر شروطی که همگی از دلایل طلاق زن می باشند .

  سریع ترین راه طلاق از طرف زن

  از دیگر دلایل طلاق زن ، می توان به مصادیق عسر و حرج اشاره کرد ، که قانون گذار در ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی ، به آن اشاره کرده است . که اگر ادامه دادن زندگی‌ مشترک با زوج ، موجب عسر و حرج زن شود ، در چنین صورتی زوجه می تواند با مراجعه کردن به دادگاه مربوطه ، تقاضای طلاق کند .

  از جمله این مصادیق می توان به : محکومیت قطعی شوهر به حبس به مدت پنج سال و یا حتی بیش تر از پنج سال ، ضرب و شتم زوجه توسط زوج ، و … اشاره کرد . لازم به ذکر است که سریع ترین راه طلاق از طرف زن ، این می باشد که همسر خود را راضی کند تا به صورت توافقی از هم جدا شوند .

  در واقع چه طلاق از طرف مرد باشد و چه از طرف زن ، بسیار زمان بر خواهد بود و در این میان اختلافات و مسائل دیگری نیز ، ظهور خواهد کرد . بنابراین بهتر است که زوجین به صورت توافقی از هم جدا شوند ، و در مورد مسائلی مالی و یا غیر مالی که وجود دارد ، با هم  توافق کنند .

   طلاق به درخواست زن  از نظر حقوقی

  در قانون ایران زن در شرایطی می تواند از همسر خود طلاق بگیرد . هر چند طلاق به درخواست زن می تواند بسیار دشوار و دارای مسائل بسیار مهمی باشد و همچنین در این مورد  زمان بسیار زیادی را طی نماید ، منتهی انجام همه این موارد واقعا در توان یک فرد نمی باشد که فاقد دانش و مهارتهای  حقوقی باشد .

  در کل براساس ماده1123 قانون مدنی زوجه می تواند در صورتی که هر کدام از این بند ها  در خصوص وی وجود داشته باشد و با اثبات انها  اقدام به دریافت طلاق بنماید .

  دادخواست طلاق  معمولا به صورت صدور گواهی عدم امکان سازش صادر می شود و  با تقدیم  آن به دادگاه ، با بررسی دلائل و مدارک  در خصوص ان تصمیم گیری می شود .

  قاضی در این خصوص با بررسی دادخواست و همچنین اسناد و مدارک  اقدام به رسیدگی نموده و در انتها در این باره رای را صادر می نماید . رای صادره در این خصوص  قابل اعتراض در شعبه تجدید نظر استان و در انتها قابل اعتراض در دیوان عالی کشور می باشد .

   

  وکلای متخصص موسسه حقوقی تهران طلاق ، می توانند در خصوص طلاق از طرف زوجه ، نکات مفید و حائز اهمیتی را به بانوان متذکر شوند و آن ها را در این مسیر یاری کنند . وکلای این موسسه حقوقی معروف ، سال ها در زمینه مسائل حقوق خانواده ( مسائلی مثل : طلاق و انواع آن ، حضانت ، مهریه ، و .. ) فعالیت کردند و پرونده های موفق بسیار زیادی نیز در این زمینه ، داشتند .

  دلایل طلاق زن
  دلایل طلاق زن در اسلام
  دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف زن
  دلایل حق طلاق زن
  دلایل مرد برای طلاق زن
  دلایل موجه برای درخواست طلاق از طرف زن
  دلایل طلاق گرفتن زن از مرد
  دلایل موجه برای طلاق دادن زن
  دلایل قانونی طلاق زن از مرد
  دلایل زنان برای طلاق
  دلایل دادن حق طلاق به زن
  دلایل طلاق زن از مرد
  علت طلاق زن از مرد
  علت طلاق زن اول شجریان چه بود
  دلیل طلاق زن از مرد
  علت طلاق زنان در ایران
  دلایل طلاق برای زن
  دلایل حق طلاق با زن
  دلایل طلاق زن جنایی
  دلایل طلاق زن جنب
  دلایل طلاق زن جنایات
  دلایل طلاق زن جوانان
  دلایل طلاق زن جعفرزاده
  دلایل طلاق زن جهانبخش
  3/5 - (2 امتیاز)
  نوشته های تازه
  قوانین-طلاق-برای-مرد-
  طلاق-در-ایران-
  شماره-وکیل-طلاق-
  وکیل-طلاق-شیراز
  وکیل-طلاق-کرج
  وکیل-طلاق-اهواز

  اشتراک گذاری

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا