مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • طلاق

  هزینه وکیل برای درخواست طلاق از طرف زن

  براساس مواد 1119 ، 1129 و 1130 قانون اساسی کشورمان ، زن همانند مرد می تواند از درخواست طلاق خود را به دادگاه ارائه دهد منتهی لازم است ضمن پر کردن فرم دادخواست خود ، دلایل محکم و موجهی را برای جدایی از همسر خود بیان کند و هم چنین بتواند دلایل خود را برای بررسی و رسیدگی به پرونده دادخواست خود ، در دادگاه به اثبات برساند . هنگامی دلایل زن جها درخواست طلاق خود به اثبات برسد ، دادگاه می تواند رای طلاق را برای او صادر کند . این چنین پرونده وارد فاز دیگری از پروسه روند خود می شود .

  از زمانی که دادخواست طلاق زن به ثبت برسد تا زمانی که حکم حتمی دادگاه به نفع خواسته او صادر شود و در نهایت به اجرا دراید ، می بایست هزینه ای هایی را نیز متقبل شود . با پرداخت دادرسی ، رسیدگی به درخواست او شروع می شود . از جمله هرینه هایی که زن برای طلاق و جدایی خود از همسرش باید پردازد عبارت است از : هزینه های ناشی از تنظیم و به ثبت رساندن دادخواست ، هزینه جلسات مشاوره پیش از جدایی ، هزینه های دادرسی و پیگیری به درخواست او ، هزینه اعتراض به رای دادگاه بدوی و هم چنین تجدید نظر ( البته اگر اعتراضی از طرف او به دادگاه تحویل داده شود .) ، پرداخت هزینه ای به دفتر ازدواج جهت خواندن صیغه طلاق و نیز هزینه ای که بابت وکیل باید پرداخت شود .

  هر کدام از زوجین که درخواست طلاق از همسر خود را دارند ، می بایست برای پیگیری و رسیدگی به دعوای طلاق خود در دادگاه دادخواستی را تهیه کند و آن را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کند . این درخواست در ابتدا به دادگاه خانواده منتقل می شود تا پروسه طلاق به طور جدی اغاز گردد .

  در گذشته دادخواست های طلاق توسط شاکی و یا وکیل آن ها نوشته می شد و به طور مستقیم به دادگاه صالح تقدیم می شد ، اما این گونه دادخواست ها امروزه دیگر در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت رسانده می شوند و سپس برای دادگاه صالح فرستاده می شوند . هزینه تهیه برگه دادخواست در سال 1400 ، حدود دو هزارتومان براورد شده است . هزینه تنظیم و هم چنین ثبت دادخواست طلاق با توجه به این نکته که دادخواست توسط خود خواهان دعوا و یا وکیل او نوشته می شود ، طبیعتا دارای ارقام متفاوتی نیز خواهد بود . مشخص است که نوشتن متن دادخواست توسط شاکی ، هزینه را در پی نخواهد داشت .

  نوشتن دادخواست توسط عریضه نویسان نیز دارای نرخ ثابتی نمی باشد و هر شخصی هزینه را برای کار خود در نظر می گیرد اما نوشتن متن و هم چنین تنظیم آن توسط وکیل بسته خبره و با تجربه بودن او طبیعتا فرق خواهد کرد .این هزینه ها از 200 هزار تومان به بالا بررسی شده است . البته این تعرفه ها مربوط به امسال می باشد و با توجه به شرایط کشور هر سال با توجه به نرخ تورم ، متغیر خواهد بود .

  هزینه کپی برابر اصل کردن مدارک شناسایی و عقدنامه نیز حدود 1500 تومان براورد شده است که این مورد نیز با توجه به شرایط می تواند متغیر باشد . این مدارک برای آن که ضمیمه دادخواست طلاق شود ، نیاز می باشند .

  هزینه دادرسی طلاق به درخواست زن در سال 1400 بر اساس دادرسی و تعرفه خدمات قضایی امسال ، به علت مادی نبودن دعوای طلاق از طرف زن ، از 40 هزار تومان تا 180 هزارتومان تخمین زده می شود . این هزینه همراه با هزینه دفاتر خدمات قاضی حدودا 200 هزارتومان براورد شده است .

  هزینه مشاوره پیش از طلاق نیز باید پرداخت شود . این گونه مشاوره ها حدودا 5 جلسه می باشند که هر جلسه حدود 104 هزارتومان هزینه دارد . به طور کلی حدود 500 هزارتومان باید بابت این جلسات به مراکز مشاوره خانواده پرداخته شود .

   هزینه داوری ارجاع شده از طرف دادگاه برای امسال حدود 100 هزارتئمان برای هر داور در نظر گرفته شده است .

  هزینه ای که زن می بایست برای خواندن صیغه طلاق و هم چنین ثبت آن در دفترخانه بپردازد حدود 800 هزارتومان تخمین زده شده است .

  البته این هزینه ها برای ثبت و پیگیری طلاق از طرف زن برای سال 1400 تعریف شده است . این ارقام با توجه به آن که هر فرد در چه شهر و استانی زندگی کند ، قطعا متفاوت خواهد بود .

   

   

  همیشه هزینه وکالت برای کسانی که درگیر مسائل حقوقی می‌شوند یک سؤال مهم است. خوب حق دارند. هیچ مرجع اینترنتی و صنفی نیست که رقم دقیق خدمات وکالت و… را به آن‌ها اطلاع دهد. چیزی نیست که بتوانید برآورد قیمتی در مورد آن داشته باشید. البته می‌توانید به وکلای مختلفی مراجعه کرده و مثلاً هزینه وکیل طلاق را بررسی کنید. اما در نهایت آیا ارزشش را دارد وقت خود را صرف کنید؟ آیا وکیل آن‌طور که بایدوشاید پاسخگوی سؤالات شما خواهد بود؟

  اصلاً تجربه لازم را دارد و در زمینه‌ای که شما مشکل دارید فعالیت می‌کند؟ خوب امر وکالت هم نیاز به تخصص و تحصیلات آکادمیک دارد. هم برای موکل مسئله تجربه نیز اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که معمولاً از سوی افراد مختلف و کسانی که سابقه درگیرشدن با پرونده طلاق را دارند. پیشنهاد می‌شود که به سراغ وکیل باتجربه طلاق بروید.

  در ادامه هم سؤالاتی در این مورد مطرح می‌کنیم و هم به بررسی و نحوه تحقیق و انتخاب وکیل طلاق و وکیل خانواده می‌پردازیم. ضمن این که در صورت بروز هرگونه پرسش در مورد مدت‌زمان طلاق، نحوه طلاق از سوی مرد یا زن و یا مسائلی چون حضانت و نفقه و مهریه، می‌توانید با تیم پشتیانی وکلای مؤسسه تهران وکیل ارتباط برقرار کرده و سؤالات خود را مطرح کنید.

  نمی‌توان یک رقم مشخص را دستمزد وکیل در نظر گرفت. چون یک وکیل ممکن است در عرض چند روزکار طلاق شمارا انجام داده و همین پروسه توسط یک وکیل دیگر ممکن است در مدت‌زمان دو تا سه ماه انجام شود.

  سؤالات مهم در مورد هزینه وکیل طلاق

  انتخاب وکیل و هزینه وکیل طلاق معمولاً سؤالات زیادی برای شما ایجاد می‌کند. از جمله مهم‌ترین پرسش‌ها در مورد انتخاب وکیل:

  1. هزینه وکیل برای طلاق یک‌طرفه و یا تفاوتی چقدر است؟
  2. هزینه طلاق توافقی بدون مراجعه به دادگاه و یا دفتر ثبت چگونه است؟
  3. آیا حتماً باید برای طلاق وکیل بگیریم؟
  4. آیا طلاق توافقی بدون وکیل امکان‌پذیر است؟
  5. با انتخاب وکیل طلاق در چه مدت کار پرونده من انجام می‌شود؟

  در یک پاسخ واحد به این‌گونه سؤالات باید عرض کنیم که به‌جز در مواردی که پرونده شما طلاق توافقی نباشد. هیچ اجباری به انتخاب وکیل نیست. اما عموماً و در 99 درصد مواقع پیشنهاد می‌شود که حتماً یک وکیل طلاق انتخاب کنید. چرا؟ خوب معلوم است، فرض کنید پروسه‌ای که شما می‌توانید به کمک مؤسسه تهران طلاق و انتخاب وکیل طلاق در عرض 3 روز و یا در پلن دیگر دوهفته انجام دهید. در مدت‌زمان سه ماه و یا حتی بیشتر انجام شود. حتی در برخی پرونده‌ها این مدت به شش ماه و یک سال نیز رسیده است.

  هزینه وکیل طلاق تا زمانی اهمیت دارد که عادلانه نبوده و یک مؤسسه بیش از خدماتی که به شما ارائه می‌دهد. هزینه دریافت کند.

  حق‌الوکاله وکیل طلاق

  صرف هزینه در شرایطی که افراد درگیر دعاوی خانوادگی می‌شوند برای برخی مشکل است. مثلاً اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید. یا مردی هستید که درگیر پرداخت نفقه و مهریه شده‌اید. قطعاً برایتان اهمیت دارد که آیا تمامی مشاوره‌های وکیل دارای هزینه خواهد؟ حداقل وکیل این اجازه را به من نمی‌دهد که سطح دانش و یا تخصص او را بسنجم؟ اصلاً می‌خواهم چند سال بپرسم تا بدانم باید در مورد پرونده‌ام چه تصمیمی بگیرم.

  مؤسسه تهران طلاق امکان پیگیری پرونده‌ها به‌صورت تلفنی، اینترنتی، از طریق چت مستقیم و یا پیام‌رسان‌ها را نیز می‌دهد. تجربه و تخصص دو عامل کلیدی برای تعیین صلاحیت وکیل طلاق هستند. هزینه وکیل طلاق معمولاً بستگی به روند و پیچیدگی خواهد داشت. قطعاً ما نمی‌توانیم یک قیمت مشخص را تعیین کنیم و مثلاً بگوییم خوب هر پرونده طلاق فرضاً یک دو میلیون تومان هزینه خواهد داشت. فوریت و سرعت انجام پروسه طلاق نیز روی قیمت تأثیر می‌گذارد.

  هزینه وکیل برای طلاق توافقی

  اجازه دهید به سؤال اول پاسخ دهید. هزینه وکیل طلاق به‌صورت های یک‌طرفه، توافقی و با داشتن حق وکالت متفاوت است. پیچیدگی پرونده شما اهمیت زیادی دارد. اگر مایلید در کمترین زمان ممکن پرونده طلاق و دادخواست خود را به سرانجام برسانید. اگر شما مدعی طلاق و یا طرفی هستید که دادخواست نسبت به او صادر شده است. این رویه کاملاً متفاوت خواهد بود.

  ضمن این که در نهایت هزینه وکیل طلاق بسته به مدت‌زمان در جریان بودن پرونده و همین‌طور سخت و یا آسان بودن دریافت حقوق و تعیین حضانت و… خواهد داشت.

  در مواردی شما این امکان را دارید که در هنگام طلاق توافقی به وکیل اختیار بدهید تا به‌جای شما در جلسات دادگاه حضور داشته و از طرف شما دفاع کند. همین‌طور می‌توانید حتی تعیین کنید که در دفترخانه و یا مشاوره‌ها نیز حضور نداشته باشید. فراموش نکنید که رسیدگی به پرونده‌های طلاق به دلیل پیچیدگی روند رسیدگی در دادگاه‌های خانواده معمولاً سخت و طاقت‌فرسا است. عدم انتخاب وکیل طلاق یعنی حضور در مسیری که برای شما عجیب و ناشناخته بوده و شما حتی ساده‌ترین اصول رسیدگی به پرونده را بلد نیستید.

  هزینه وکیل برای اجرای مهریه

  شاید بتوان با نسبت ده درصد گفت که بیشتر خانم‌ها برای دریافت مهریه به سراغ وکیل می‌روند. در نتیجه گرفتن مهریه گاهاً از پس خود زوجه برنخواهد آمد. مرد اذعان عدم توان مالی می‌کند و یا با استفاده از ترفندهایی اموال خود را از دسترس خارج می‌کند. حتی ممکن است که او اجازه طلاق به خانم را ندهد. در این صورت هزینه وکیل طلاق برای شما تبدیل به یک مسئله خیلی ساده و بی‌اهمیت می‌شود.

  ترجیح می‌دهید زندگی و جوانی‌تان را نجات دهید. لازم نیست که شما حتماً برای طلاق وکیل بگیرید. اما مثل این است که بگویید خودتان می‌توانید با آزمون‌وخطا رانندگی را بیاموزید و نیازی به حضور در کلاس‌های یادگیری نیست. قطعاً برای شما هم آسیب‌های زیادی خواهد داشت. هم مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد که بتوانید ساده‌ترین مسائل را بیاموزید.

  از طرفی مؤسسه تهران طلاق قادر خواهد بود که در کمترین زمان ممکن برای اولین‌بار در ایران، در عرض 3 روز کارهای طلاق شما را انجام دهد.

  هزینه طلاق توافقی سریع

  هزینه وکیل طلاق توافق فوری نیز یکی از سؤالات متداولی است که از ما پرسیده می‌شود. در واقع با انتخاب روش طلاق توافقی، طرفین در دفتر وکیل حاضر شده و فرم هشت‌گانه را منعقد و آن را امضا می‌کنند. بر اساس این فرم هشت‌گانه تکلیف تمامی حقوق زوجه و همین‌طور نحوه حضانت و … مشخص خواهد شد. در نتیجه طرفین پس از انعقاد آن نمی‌توانند نسبت به مفاد فرم هشت‌گانه طلاق توافقی اعتراض کنند.

  پس پروسه طلاق سریع‌تر انجام می‌شود.

  هزینه وکیل طلاق در سال 1400

  خوب احتمالاً وقتی درگیر پروسه طلاق شده‌اید عبارت هزینه وکیل طلاق را جستجو می‌کنید. در چنین پرونده‌هایی و بر اساس آینده‌نگری که انسان‌ها خواهند داشت. بهتر است اولویت آخر خود را هزینه وکیل قرار بدهید. تصور کنید که شما چندین ماه درگیر پرونده طلاق می‌شوید. قطعاً هم شرایط روحی و روانی مناسبی ندارید. ضمن این که از طرف مقابل با فشار روبرو هستید. حتی بسیاری علاقه‌ای به حضور در دفتر وکیل ندارند و نمی‌خواهند مدام در مورد طلاق و متارکه خود صحبت کنند.

  هزینه وکیل طلاق غیرحضوری معمولاً نسبت به روش‌های حضوری و مراجعه‌های مداوم برای مشاوره کمی بیشتر است. اما در نهایت شما قادر خواهید بود که با یک تماس تلفنی تمامی اطلاعات را به وکیل خود منتقل کنید. حتی اگر از شما مدارک درخواست کرد به‌صورت پیام‌رسان‌ها و از طریق اینترنت ارسال کنید.

  شما در این روش طلاق نیازی به مراجعه حضوری در دفتر وکیل و یا دادگاه نخواهید داشت. وکلای مؤسسه تهران طلاق تماماً پایه یک، باتجربه و همین‌طور پرونده‌های طلاق توافقی، طلاق غیرحضوری، طلاق زوجین و یا یکی از طرفین خارج از کشور و… را گذرانده‌اند.

  قیمت وکیل طلاق برای زن

  تفاوتی ندارد که خانم هستید یا آقا. پرونده شما بسته به مدارک و شواهد و روش‌هایی که بتوان از طریق آن طلاق را جاری کرد. مهریه را قسط‌بندی کرد و یا این که حضانت بچه را دریافت و سلب حضانت کرد بررسی می‌شود. خوب رویه رسیدگی به پرونده‌ها متفاوت است. تنظیم دادخواست در طلاق نیز اهمیت زیادی دارد. در واقع بسیاری از وکلا به دلیل عدم تجربه و آشنایی با دادگاه خانواده که رویه متفاوتی دارند. به‌اشتباه دادخواست تنظیم می‌کنند. یا این که پیش از دادخواست تکلیف حق‌وحقوق مشخص نمی‌شود.

  در نتیجه مدت‌زمان رسیدگی به پرونده شما بیش از چند ماه عقب می‌افتد. چون مجدداً باید دادخواست تنظیم شود و این سیکل بازهم از سوی دادگاه خانواده تکرار می‌شود. نکته مهم و مزایای دیگر مؤسسه تهران طلاق عدم محدودیت زمانی و موقعیت جغرافیایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. می‌توانید در هر لحظه و در هر شهر و کشوری که هستید. جزئیات پرونده را به‌صورت تلفنی اعلام کرده. در نهایت تضمین بهترین نتیجه با هزینه وکیل طلاق پایین به شما ارائه می‌گردد.

  هزینه حق‌الوکاله طلاق تهران و شهرستان‌ها

  به دو صورت شما امکان تعیین هزینه وکیل طلاق را خواهید داشت. اول یک قیمت کلی و هزینه دادخواست بر اساس تعرفه‌های قضایی و حقوقی تعیین شده است. حتی طرفین بسته به پلنی که وکیل در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد می‌توانند روی هزینه به توافق برسند. یا این که پرونده آن‌ها در عرض کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد. تمرکز روی یک موضوع در مؤسسه تهران طلاق باعث می‌شود که شما در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید. منظور از تمرکز موضوعی چیست؟ خوب منظور این است که صرفاً یک بخش به پرونده‌های خانوادگی و طلاق اختصاص‌داده‌شده است.

  یعنی وکیلی که شما با آن در تماس هستید. فقط در زمینه طلاق، نفقه، مهریه، حضانت و یا طلاق توافقی فعالیت می‌کند. در نتیجه به‌خوبی راه و چاه را می‌داند و می‌تواند در کمترین زمان ممکن گواهی عدم سازش را برای شما اخذ کند.

  حتی برای کسانی که ساکن خارج از ایران هستند نیز امکان پیگیری پرونده‌های حقوقی و طلاق وجود دارد. هزینه وکیل طلاق خارج از ایران نیز یکی از امکانات ویژه مؤسسه تهران طلاق خواهد بود.

  هزینه وکیل طلاق
  هزینه وکیل طلاق توافقی
  هزینه وکیل طلاق از طرف زن
  هزینه وکیل طلاق غیابی
  هزینه وکیل طلاق توافقی در شیراز
  هزینه وکیل طلاق توافقی اهواز
  هزینه وکیل طلاق چقدره
  هزینه وکیل طلاق در مشهد
  هزینه وکیل طلاق توافقی مشهد
  هزینه وکیل طلاق تهران
  هزینه وکالت طلاق از طرف زن
  هزینه وکالت طلاق از طرف مرد
  هزینه وکیل برای طلاق از طرف مرد
  هزینه وکیل برای طلاق در اصفهان
  هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن
  هزینه وکیل برای طلاق یک طرفه
  هزینه وکیل برای طلاق در مشهد
  هزینه وکیل برای طلاق نی نی سایت
  هزینه وکیل برای طلاق
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی در مشهد
  هزینه وکالت پرونده طلاق
  هزینه وکالت طلاق توافقی اصفهان
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی در اصفهان
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی در کرج
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی نی نی سایت
  هزینه ی وکیل طلاق توافقی
  هزینه وکیل برای طلاق توافقی کرج
  هزینه وکالت جهت طلاق
  هزینه وکیل جهت طلاق
  هزینه وکیل جهت طلاق توافقی
  هزینه وکیل جهت گرفتن طلاق
  هزینه وکیل طلاق چقدر است
  هزینه وکالت طلاق چقدر است
  هزینه وکیل برای طلاق چقدر است
  هزینه وکالت حق طلاق به زن
  هزینه وکالت حق طلاق
  هزینه وکالت حق طلاق در دفترخانه
  هزینه وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق
  هزینه وکیل خانواده برای طلاق
  هزینه وکیل برای طلاق خلع
  هزینه وکیل در طلاق توافقی
  هزینه وکیل برای طلاق در شیراز
  هزینه وکیل برای طلاق در اهواز
  هزینه وکیل برای طلاق در کاشان
  هزینه وکالت طلاق در دفاتر اسناد رسمی
  هزینه وکالت طلاق در دفترخانه
  هزینه وکیل برای درخواست طلاق
  هزینه وکیل طلاق رایگان
  هزینه وکیل طلاق رجعی
  هزینه وکیل طلاق رشت
  هزینه وکیل طلاق رجعی در محضر سال 1401
  هزینه وکیل طلاق رایگان در تهران
  هزینه وکیل طلاق رودهن
  هزینه وکیل طلاق رسمی
  هزینه وکیل طلاق رونوشت
  هزینه وکیل طلاق رباط کریم
  هزینه وکیل برای طلاق زوجه
  هزینه وکیل برای طلاق زن
  هزینه وکالت طلاق به زن
  هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن نی نی سایت
  هزینه وکیل طلاق صیغه
  هزینه وکیل طلاق صیغه موقت
  هزینه وکیل طلاق صیغه ای
  هزینه وکیل طلاق صوری
  هزینه وکیل طلاق صادقیه
  هزینه وکیل طلاق عاطفی
  هزینه وکیل طلاق عرفی
  هزینه وکیل طلاق عالی
  هزینه وکیل طلاق عالی در اصفهان
  هزینه وکیل طلاق عالی در تهران
  هزینه وکیل طلاق عهده کیست
  هزینه وکیل طلاق عزل
  هزینه وکیل طلاق عکس
  هزینه وکیل طلاق عریضه نویسی
  هزینه وکالت طلاق غیابی
  هزینه وکیل برای طلاق غیر توافقی
  قیمت وکیل برای طلاق غیابی
  هزینه وکیل طلاق فرانسه
  هزینه وکیل طلاق فرزند
  هزینه وکیل طلاق فوری
  هزینه وکیل طلاق فراری
  هزینه وکیل طلاق فوری در مشهد
  هزینه وکیل طلاق فردیس
  هزینه وکیل طلاق فسا
  هزینه وکیل طلاق فرزندان
  هزینه وکیل طلاق فولادشهر
  هزینه وکیل طلاق قم
  هزینه وکیل طلاق قمیشی
  هزینه وکیل طلاق قماش
  هزینه وکیل طلاق قشم
  هزینه وکیل طلاق قزوین
  هزینه وکیل طلاق قائمشهر
  هزینه وکیل طلاق قرچک
  وکیل طلاق در ایران
  وکیل طلاق
  هزینه طلاق توافقی
  هزینه وکیل برای گرفتن طلاق چقدر است
  هزینه وکیل برای گرفتن طلاق
  هزینه وکیل طلاق لاهیجان
  هزینه وکیل طلاق لنگرود
  هزینه وکیل طلاق لازم است
  هزینه وکیل برای طلاق مرد
  هزینه وکالت محضری طلاق
  هزینه وکیل برای طلاق و مهریه
  هزینه های وکیل طلاق
  قیمت وکیل برای طلاق یک طرفه
  هزینه ی وکیل طلاق
  هزینه ی وکیل برای طلاق
  هزینه ی وکیل برای طلاق توافقی
  هزینه یک وکیل برای طلاق
  هزینه ی طلاق توافقی بدون وکیل

  5/5 - (1 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا