مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • طلاق

  آیا اگر به جرم رابطه نامشروع شکایت کنم مرا مجازات می کنند+ وکیل


  بنا به دلایلی که در این متن جایی برای گفتن آنها وجود ندارد، رابطه نامشروع و اجبار برای این موضوع  امروزه به یک درد بزرگ در جامع ما تبدیل شده است. متاسفانه دخترها و زن هایی که در این دام گرفتار می شوند از ترس آبرویی که ممک است بر باد برود، نمی توانند و جرات ندارند شکایت کنند.

  این گونه است که بسیاری از افرادی که زن ها را مجبور به داشتن رابطه نامشروع می کنند در جامعه ما به راحتی زندگی می کنند و به اعمال زشت و پلید خود به مانند گذشته می پردازند. یکی از تفکراتی که باعث می شود خانم ها جرات و اعتماد به نفس لازم برای شکایت در مورد روابط نامشروع را نداشته باشند به این موضوع بر می گردد که آنها تصور می کنند که خودشان نیز مجرم هستند و ممکن است به واسطه شکایتی که مطرح می کنند، آنها نیز مجازات شوند. به جهت اهمیتی که این موضوع دارد و تاسف ما از این بابت، سعی کردیم برای رفع این شبهه و ابهام، متنی را در پاسخ به این سوال بسیار مهم و اساسی آماده کنیم.

  وکیل رابطه نامشروع

   در اغلب موارد ممکن است زنان بیگناه  به دلائل متفاوتی قربانی اهداف شوم مردانی بشوند که در این رابطه  به بهانه های متفاوتی چون ازدواج ، رابطه عاطفی و …. غیره باهم  ارتباط نامشروع پیدا کنند و در این زمینه معمولا بقعد از اتمام رابطه الین زنان هستند که  در جامعه دچار مشکلات فراوانی می شوند و در این رابطه اسیب می بینند .

   گروه تخصصی تهران طلاق با استفاده از وکلای متخصص در این رابطه می توان در سریعترین زمان با استفاده از موارد قانونی نه تنها فرد را در این رابطه محکوم  می نماید بلکه  می تواند حکم تبرئه شما را نیز از این موضوع می تواند دریافت نماید.

   به صورت خلاصه قوانین اسلامی زن و مرد را صاحب اختیار قرار داده و دراین مورد ممکن است  زن نیز در مواردی به دلائل بسیاری دچار درسر هایی شود ولی به صورت کلی و معمولا در این زمیه بدون هیچ مجازاتی تبرئه می شود .

  تعریف و توضیح رابطه نامشروع

   

  قبل از پاسخ دادن به سوالی که در تیتر پرسیده شد لازم است در مورد رابطه نامشروع توضیحاتی ارائه گردد. رابطه نامشروع به روابطی گفته می شود که در آن یک مرد و یک زن بدون آنکه به صورت رسمی با هم ازدواج کرده باشند به صورت خارج از عرف با هم ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که منظور ما در اینجا رابطه جنسی نیست و این موضوع قوانین خاص خود را دارد و خارج از بحث ما در این متن می باشد.

  جرم رابطه نامشروع از جمله جرم های عمومی قانون کشور ماست و این جمله به این معناست که برای شکایت در مورد این جرم نیازی نیست یک فرد به صورت خصوصی برای طرح شکایت اقدام کند. در واقع، در صورتی که جرم های این چنینی واقع شود نیروی انتظامی و یا دادستان می تواند برای رسیدگی به جرم اقدام کند. البته توجه به این موضوع داشته باشید که ورود به منزل فردی که رابطه نامشروع داشته است نیازمند داشتن حکم ورود به منزل است.

  نکته دیگری که خوب است در این رابطه از آن اطلاع داشته باشید این است که حتی در مواقعی که شاکی خصوصی رضایت خود را اعلام کند، رسیدگی و پیگیری جرمی که واقع شده است ادامه پیدا کرده و متوقف نخواهد شد. علت این پیگیری شکایت حتی بعد از اعلام رضایت شاکی به بر هم ریختن نظم عمومی کشور، جریحه دار شدن احساسات و وجدان عمومی و همچنین خلاف شرع بودن آن ارتباط دارد.

  چه کسی می تواند از رابطه نامشروع شکایت کند؟

   

  همان طوری که در فوق اشاره کردیم این جرم از جمله جرایم عمومی در کشور به شمار رفته و به دلیل آنکه باعث بر هم زدن نظم عمومی شده و احساس و عواطف عمومی را درگیر کرده هر کسی می تواند از جرم رابطه نامشروع شکایت کند.

  مدت زمان لازم برای طرح شکایت رابطه نامشروع

   

  موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولا برای طرح شکایت رابطه نامشروع یک مدت زمان مشخص در قانون تعیین شده است و افرادی که به عنوان شاکی خصوصی در این بین مطرح هستند باید در مدت زمانی که قانون مشخص کرده، برای طرح دعوا و شکایت اقدام کنند. به این مدت زمان که توسط قانون مشخص شده است قانون مرور زمان گفته می شود.

  جرم رابطه نامشروع بر خلاف زنا که مدت زمان مرور ندارد، بعد از مدتی به پایان رسیده و افراد بعد از گذشت این مدت زمان نمی توانند برای طرح شکایت اقدام کنند. مدت زمان مرور برای رابطه نامشروع 5 سال اعلام شده است.

  آیا شاکی تحت مجازات قرار می گیرد یا خیر؟

   

  همان طوری که در قسمت مقدمه اشاره شد یکی از نگرانی های افرادی که در دام ارتباطات نامشروع می افتند نگرانی آنها از این بابت است که نکند قانون آنها را نیز مجازات کند.

  یکی از دلایلی که باعث شده زنان و دختران، حتی در صورت تجاوز نیز سکوت کنند و هیچ شکایتی را ابراز نکنند، دقیقا نگرانی از بابت مجازات شدن است. این مساله نباید جای هیچ نگرانی برای دختران و زنان سرزمین ما داشته باشد.

  چنانچه رابطه نامشروع حادث شده، به خواست زن نبوده باشد، به راحتی و با طرح شکایت می توان فرد خاطی و کسی که قصد داشته رابطه نامشروع خود را ادامه دهد، تحت پیگیری و مجازات قرار داد. شاکیان می توانند یک شکوائیه تنظیم کرده و آن را به مراجع قضایی تقدیم کنند تا فرد مجرم به سزای عمل خود برسد.

  موسسه تهران طلاق با وکلای قهار در زمینه وکیل خانواده ،وکیل طلاق ،وکیل طلاق توافقی و…  آماده ارائه مشاوره می باشد . 

   

   

   
  5/5 - (1 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا