مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج

  نمونه-دادخواست-مطالبه-مهریه-از-سهم-الارث-زوج

  تماس با تهران طلاق

  تهران طلاق بزرگترین گروه وکلای تخصصی خنواده طلاق و مهریه 

   در خصوص عنوان ذکر شده در فوق ( نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج ) ، باید افزود که : بسیار پیش می آید که از بستگان زوج ، کسی فوت می کند و به تبع  مالی به زوج ارث می رسد و زن در این صورت تصمیم می گیرد که مهریه اش را از زوج ، مطالبه کند . 

  یا حتی مواردی پیش می آید که زوجه مهریه اش را مطالبه نموده و در حین رسیدگی به این امر ، به زوج ارث می رسد که به تبع باعث می شود مسیر اجرای مهریه ، تغییر کند .

  لازم به ذکر است که قانون گذار برای آن که از حقوق مالی زوجه حمایت کند ؛ امکان توقیف سهم الارث زوج را بابت مهریه ، در قانون پیش بینی کرده است . نکته ای که در این خصوص باید ذکر کرد ، این امر است که سهم الارث هر فردی ، در واقع همچون دارایی و اموال آن فرد می باشد .

  به عنوان مثال : پدر شوهر زوجه به صورت طبیعی یا به هر طریق دیگری ، از دنیا می رود و ارثی برای فرزندانش ( از جمله زوج ) باقی می گذارد ، با فرض این که زوج اموالی از خود نداشته است ، اینک زوجه می تواند مهریه اش را از سهم الارثی‌ که به زوج رسیده ، مطالبه کند .

  به این معنا که : زوجه به خاطر طلبی که از زوج در خصوص مهریه دارد ، می تواند سهم الارثی که به او ( زوج ) می رسد را توقیف کند ، و این دقیقا مثل این می باشد که شخص طلبکار با توقیف کردن سهم الارث بدهکار ، طلبش را مطالبه و سپس دریافت می کند .

  در صورتی که زوجه قصد داشته باشد که از طریق توقیف کردن سهم الارثی که به زوج رسیده ، مهریه اش را مطالبه کند ، باید ضمن دادخواست مطالبه مهریه از مرد ، توقیف کردن سهم الارث زوج را هم تقاضا کند .

  بنابراین زوجه باید برای آن که مهریه اش را ، از سهم الارث زوج مطالبه کند ؛ باید به دادگاه ( دادگاه خانواده ) محل اقامت خود مراجعه کند . در چنین وضعیتی پس از آن که دادگاه بررسی های لازم را انجام داد ، بر اساس اموالی که به زوج ارث رسیده است ، مهریه زوجه را پرداخت خواهد کرد .

   نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج :

  بسم تعالی 

   ریاست محترم دادگستری ……..

   با سلام و عرض ادب 

   احتراما به استحضار حضرت عالی می رسانم اینجانب ………………. فرزند …… ، به شماره ملی …………….. همسر متوفی ………….. که در حدود سال/ ماه قبل فوت نموده اند و هم اکنون بنده به دلیل مسائل مالی نیاز به دریافت مهریه خود از امول وی را دارم. لازم به ذکر است که خانواده زوج به دلیلا برخی از مسائل ضمن عدم پرداخت سهم الارث بنده که  هم اکنون پرونده ان نیز به شماره کلاسه ………… در این شعبه در جریان می باشد و  تقاضای پرداخت مهریه به میزان ………….. سکه  به نرخ روز را از  اموال زوج متوفی مرحوم …………….محضر حضرت عالی استدعا دارم . ( لازم به ذکر است که سند ازدواج و مابقی مدارک اثبات زوجیت بنده به پیوست دادخواست می باشد .

  موسسه تهران طلاق مشاوره رایگان در زمینه طلاق ، مهریه،نفقه ،اجرت المثل و… می باشد . وکیل مهریه تهران طلاق راهنمای شما به صورت آنلاین و حضوری می باشد .

  نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج تقسیم ترکه نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج زوجه نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج شوهر نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج مادر نمونه دادخواست مطالبه مهریه از سهم الارث زوج متن
   
  3.6/5 - (5 امتیاز)
  نوشته های تازه
  مشاوره-حقوقی-مهریه-در-تهران
  مدت-زمان--فرار-از-دین-مهریه-
  توقیف-ماشین-برای-مهریه-چقدر-طول-میکشد-‌؟
  وکیل-مهریه-در-شمال-تهران-
  اجرا-گذاشتن-مهریه-از-طریق-ثبت
  وکیل-پایه-یک-برای-مهریه-

  اشتراک گذاری

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا