مشاوره رایگان

(ساعات اداری)

 • 0910-1362-807

 • مهریه

  لایحه رفع توقیف خودرو مهریه+ وکیل

   معمولا  در پرونده های خانواده  بعد از شروع اختلافات هر کدام برای  دریافت بیشترین حقوق خود از طرف مقابل اقدام می نماید . در این رابطه در پرونده های مهریه معمولا می توان برای جلسات دادرسی و همچنین رفع  توقیف خود دروی شخص اقدام به نوشتن لایحه رفع توقف خودرو برای مهریه نمود .

   برای نوشتن لایحه فرد باید با امور حقوقی و تخصصی مهریه و پرونده های مالی آشنایی داشته باشد و نمی تواند با صرف علاقه به نوسیندگی اقدام به نوشتن لایحه در این باره نمود .

   برا نوشتن لایحه به نظر نگارنده این نوشتار  بهتر است افراد در این موارد و علی الخصوص در لوایح مهریه از  وکلای دادگستری که در امور خانواده دارای سر رشته می باشند باید استفاده کرد.

   گروه تخصی وکلای طلاق در این رابطه می تواند  ضمن ارائه مشاوره تخصصصی به شما در باره نوشتن  این لایحه کمک نموده و شما با استفاده از این لایحع قاضی را به رفع توقیف خودروی خود قانع نمایید.

  وکیل رفع توقیف خودرو : 

    وکیل رفع توقیف خودرو با استفاده از قانون مستثنیات دین می تواند  میتواند در دادگاه  به استناد اینکه خودوری مذکور منبع درآمد  فرد در  زندگی می باشد خودروی فرد را در پرونده مورد نظر رفع توقیف نماید .

   مسثتنات  دین به صورت کلی شامل هر موردی می باشد که فرد  برای زندگی ضروری و خانواده و نفقه زن و فرزندان خود بدان نیاز دارد و یک وکیل حرفه ای در این رابطه می تواند اثبات نماید که خودروی فرد در این باره  از جمله منابع درامد و ضروری برای زندگی فرد می باشد و در این باره رای به رفع توقیف خودور صادر می شود .

  نحوه رفت توقیف خودرو بابت مهریه 

  با شروع اختلافات در زندگی مشترک معمولا طرفین به چشم یک بیگانه به طرف مقابل نگاه می کنند و در این راستا از هیچ اقدامی در جهت اذیت کردن طرف مقابل خودداری نمی کنند. 

  در صورتی که زوجه ( زن ) ، با حکم قضایی اقدام به توقیف خودرو زوج ( مرد ) ، بابت مهریه اش کند ؛ مرد یا وکیل وی می توانند در دفاتر خدمات قضایی ، درخواست رفع توقیف خودرو را ثبت کنند . اگر خودرو توقیف شده زوج ، جزء مستثنیات دین تشخیص داده شود ، در این صورت رفع توقیف خودرو وی ، امکان پذیر است .

  ( لازم به ذکر است که ، در صورتی که صدور حکم رفع توقیف خودرو از دادگاه بدوی صادر نشود ، مرد یا وکیل او می توانند اقدام به تنظیم کردن دادخواست و طرح لایحه دفاعیه تجدید نظر خواهی ، کنند ) .

  برای آن که بتوان لایحه رفع خودرو را نوشت ، بهتر است که از ماده های قانونی استفاده کرد . بر طبق بند پنجم ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، مستثنیات دین عبارت است از : (( ابزار کار فروشندگان و کشاورزان ، و دیگر مشاغلی که برای تامین نیاز های زندگی خود به این ابزار نیاز دارند .

  یعنی این وسایل ، وسایلی هستند که شخص با آن ها زندگی خود و خانواده اش را ، می گذراند )) ، باید افزود که در این ماده قانونی ، صراحتا ذکر نشده که خودرو نیز جزء مستثنیات دین محسوب می شود یا نه ، و در واقع اثبات این قضیه که خودرو جز مستثنیات دین زوج است ( در لایحه رفع توقیف خودرو بابت مهریه ) ، با زوج یا وکیل او می باشد ، که بر طبق بند پنجم ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، اثبات کند که خودرو توقیف شده بابت مهریه زوجه ، برای کسب درآمد و کار اوست ، و در صورتی که خودرو توقیف بماند ، دیگر درآمدی نخواهد داشت .

  برای مثال : زوج می تواند بگوید که راننده اسنپ و یا تاکسی است ، و شغل دیگری ندارد بنابراین با اثبات کردن این مسئله ، دادگاه دستور رفع توقیف خودرو زوج را می دهد ، البته باید ذکر کرد که تنها در حالتی دادگاه درخواست رفع توقیف خودرو زوج را می پذیرد که خودرو توقیف شده ، تنها خودرو زوج باشد .

  در حالت عادی نیز ، اگر زوج اثبات کند که خودرو او تنها ابزار کاریش بوده و ، حالا توقیف خودرو باعث فقر و سختی او و خانواده اش شده است ، در این صورت نیز دادگاه دستور رفع خودرو زوج را می دهد . ذکر این نکته ضروری است که ، در صورتی که خودرو توقیف شده زوج ، از جمله خودرو های گران قیمت باشد .

  به عنوان مثال : اگر قیمت خودرو زوج دو میلیارد تومان باشد ، و مهریه زوجه یک میلیارد تومان باشد ، در این صورت دادگاه درخواست رفع توقیف خودرو زوج را ، قبول نخواهد کرد چرا که زوج می تواند با فروش ماشینش ، تمام مهریه زوجه را بپردازد ، و با یک ماشین ارزان قیمت تر کار کند .

  در این صورت ، دادگاه با تشریفات قانونی ، خودرو زوج را می فروشد و مهریه زوجه را می پردازد ‌( اگر پس از پرداختن مهریه زوجه ، از فروش خودرو زوج مبلغی باقی مانده باشد ، دادگاه آن چه را که باقی مانده به زوج می دهد ) . البته بهتر است که در این گونه موارد ، زوج با زوجه صحبت کند و از او برای پرداخت مهریه اش مهلت بخواهد ، سازش کردن در این مورد به نفع زوج می باشد .

  ماده دیگری که می توان در این خصوص به آن اشاره کرد ، ماده شش قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی است . این امکان وجود دارد که زوج از پرداخت کردن تمام مهریه ، ناتوان باشد ( که در حقوق اصطلاحا به این حالت اعسار گفته می شود ) ، بر اساس ماده مذکور در فوق ( ماده ۶ ) ، (( معسر شخصی است که به دلیل ناتوانی مالی ، به جز مستثنیات دین ، مال دیگری برای پرداخت دیون خود ندارد )) ، همچنین تبصره ماده ۶ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی بیان می کند که (( ناتوانی در دسترسی به مال نیز ، به معنی نبودن مال است و اثبات این امر ، به عهده شخص معسر است )) .

  وکیل مهریه تهران طلاق آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به صورت آنلاین و حضوری می باشد . 

  برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق توافقی ،اجرت المثل ،نفقه،حضانت و … با موسسه تهران طلاق تماس بگیرید .وکلای این مجموعه با بیش از هزاران پرونده موفق آماده راهنمایی و پشتیبانی شما تا رسیدن به نتیجه مطلوب خواهند بود .

  لایحه رفع توقیف خودرو مهریه نمونه لایحه رفع توقیف خودرو مهریه لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ای لایحه رفع توقیف خودرو مهریه اینترنتی لایحه رفع توقیف خودرو مهریه از طرف زن لایحه رفع توقیف خودرو مهریه اسنپ لایحه رفع توقیف خودرو مهریه از بابت لایحه رفع توقیف خودرو بابت مهریه لایحه رفع توقیف خودرو مهریه پدری لایحه رفع توقیف خودرو مهریه پس از فوت لایحه رفع توقیف خودرو مهریه پرداخت لایحه رفع توقیف خودرو مهریه توسط زوجه لایحه رفع توقیف خودرو مهریه توسط زن لایحه رفع توقیف خودرو مهریه توسط زوجها لایحه رفع توقیف خودرو مهریه تهران لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ثالث لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ثبتی لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ثبت لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ثلاث لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ثمن لایحه رفع توقیف خودرو مهریه جدید لایحه رفع توقیف خودرو مهریه جانبازان لایحه رفع توقیف خودرو مهریه چیست لایحه رفع توقیف خودرو مهریه چقدر است لایحه رفع توقیف خودرو مهریه چقدر طولایحه رفع توقیف خودرو مهریه در سال ۱۴۰۰ لایحه رفع توقیف خودرو مهریه دیگر لایحه رفع توقیف خودرو مهریه دادخواست لایحه رفع توقیف خودرو مهریه درخواست لایحه رفع توقیف خودرو مهریه ذمه 
  3.4/5 - (7 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا